dodatki do google chrome

Wyszukiwarka Chrome to jedno z lepszych jak nie najlepszych urządzeń tego typu dostępnych w sieci. Stworzona przez Google oferuje nie tylko szybkie wyszukiwanie, ale również bardzo dobrą ergonomię i nawigację. Dzięki szerokiemu wyborowi dodatków możesz ją dodatkowo udoskonalić. Sprawdź, które darmowe Chrome dodatki są najbardziej interesujące.

Bądź bardziej produktywny

Nie lubisz tracić czasu podczas wyszukiwania treści w Internecie? Męczy Cię wpisywanie długich linków lub zjadające czas odnajdywanie potrzebnej strony? W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będą dla Ciebie rozszerzenia Google Chrome, które zwiększają produktywność.

Pierwszą, godną uwagi wtyczką jest Righ Click Search Wikipedia. Zainstalowanie tego dodatku pozwoli Ci wyszukać hasło w Wikipedii jednym kliknięciem myszki. Wystarczy, że naciśniesz prawym przyciskiem na wybrane słowo, a wtyczka przeniesie Cię do internetowej encyklopedii.

Twój cenny czas zaoszczędzi także używanie wtyczki Shorten URL Google. Z jej pomocą jednym kliknięciem skrócisz adres URL strony, którą chcesz się podzielić ze znajomymi.

Na Google Chrome możesz zainstalować również wtyczkę Lazarus, która zapisuje dane wystukane na klawiaturze. Przydaje się gdy wpisane przez Ciebie dane do formularza z jakiegoś powodu znikają. Dzięki Lazarusowi nie będziesz musiał ich wpisywać jeszcze raz. Wystarczy nacisnąć na ikonkę Lazarusa, a tekst pojawi się z powrotem.

Twoją pracę na obcojęzycznym tekście ułatwi z kolei Google Dictionary. Wtyczka daje Ci dostęp do definicji nieznanych słów poprzez proste kliknięcie na nie. Z jej pomocą możesz ułatwić sobie lekturę tekstów w wielu językach bez konieczności zaglądania do słownika papierowego lub dostępnego na osobnej stronie.

Multimedia

Google Chrome ma także wiele dodatków, które ułatwiają korzystanie z multimediów. Przykładem jest Hoover Zoom, czyli wtyczka powiększająca zdjęcia znajdujące się na danej stronie internetowej poprzez przesunięcie na nie kursora myszki. Prosty ruch, a Ty już wiesz jak grafika wygląda z bliska i czy warto ją ściągnąć.

Oglądanie filmów przy słabym oświetleniu ułatwi Ci z kolei rozszerzenie Turn Off The Lights. Wtyczka przyciemnia wszystkie elementy ekranu, które nie są filmem, co ułatwia oglądanie i pozwala uniknąć rozproszenia. Ponadto, wtyczka posiada funkcję trybu czytania nocnego zamieniającą kolory strony na biały tekst i czarne tło.

W kategorii multimedialne Chrome dodatki znajduje się również PanicButton. Ta wtyczka to prawdziwe zbawienie jeśli nie chcesz aby osoby w pobliżu wiedziały co aktualnie przeglądasz. Jedno kliknięcie na jej ikonę w przeglądarce a wszystkie otwarte strony i filmy zostają ukryte. Dla pełnego bezpieczeństwa PanicButton jest chroniony hasłem. Wystarczy, że je wpiszesz a ekspresowo schowane strony powrócą natychmiast.

Podsumowując, Google Chrome to wyszukiwarka, która może pochwalić się świetnymi rozszerzeniami. Zaprezentowane wyżej wtyczki to jedynie wierzchołek góry lodowej propozycji, z którymi warto się zapoznać na własną rękę.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *