przenosny skaner 3d

XYZ Printing stworzyło intrygujący skaner dzięki, któremu możesz samemu kopiować trójwymiarowe przedmioty. Ten przenośny skaner 3D to przystępne cenowo i jednocześnie wygodne urządzenie, które może okazać się niezwykłą propozycją dla Ciebie.

Specyfikacja

Ręczny skaner 3D od XYZ Printing waży około 210 gramów i możesz go z łatwością obsługiwać. Urządzenie posiada kształt, który ułatwia trzymanie i proces skanowania.

Aby skanowanie było możliwe sprzęt został wyposażony w specjalną kamerę Intel Real Sense. Gwarantuje ona dokładność i szybkie przetwarzanie danych. Z pomocą skanera możesz przenieść do komputera obiekty o wymiarach 60x60x30 cm (tryb Object). W przypadku trybu Head maksymalne wymiary wynoszą z kolei 40x25x40 cm.

Jeśli chodzi o rozdzielczość skanowania to przenośny skaner 3D od XYZ Printing oferuje poziom 1,5mm. Rozdzielczość obrazu to z kolei 640×480 przy 30 klatkach na sekundę.

Wymagania sprzętowe

Abyś mógł skorzystać z możliwości jakie oferuje ten ręczny skaner 3D musisz jednak spełnić określone warunki systemowe i techniczne. Po pierwsze, podłączenie skanera do komputera wymaga złącza USB 3.1. Po drugie, Twój komputer musi być wyposażony w procesor Intel Core 4 generacji oraz co najmniej 4 GB RAM (najlepiej jeśli będzie to 8 GB RAM). Po trzecie, niezbędne jest posiadanie systemu operacyjnego Windows 8.1 lub wyższego.

Obsługa

Jak wygląda obsługa tego urządzenia? Wystarczy podłączyć je do komputera, następnie uruchomić, po czym zacząć skanować wybrany obiekt powolnymi ruchami tak, aby uchwycić go z różnych stron. Po zeskanowaniu obiektu jego model zostanie przeniesiony na Twój komputer w formatach XYZscan/.stl oraz .obj. Utworzenie takiej cyfrowej repliki potrwa maksymalnie kilka minut.

Ciekawy wybór

Ręczny skaner 3D od XYZ Printing to urządzenie, które daje Ci zupełnie nowe możliwości działania. Z nim wygodne skanowanie w trzech wymiarach przestaje być domeną profesjonalnych firm i staje się dostępne również dla Ciebie.

Zobacz jak świetnie radzi sobie te małe urządzenie

Możliwości jakie oferuje sprzęt są bardzo bogate i mogą otworzyć przed Tobą świat drukowania 3D. Koszt całego przedsięwzięcia to zaś jedyne 199 dolarów, czyli około 770 złotych.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *