platforma wordpressa

WordPress w swej prostocie i spectrum funkcji jest wręcz idealnym narzędziem do pracy związanej ze wstawieniem, obróbką oraz pozycjonowaniem tekstów. Ale czy tak jest naprawdę? Jeśli przyjrzysz się temu systemowi choć odrobinę bliżej, to nie trudno nie zgodzić się  z powyższą opinią.

Geneza  WordPressa

      WordPress jest darmowym oraz otwarty na wszelkie modyfikacje systemem, który powiązany jest z zarządzaniem treścią. Powstanie tego systemu datuje się na dzień 27 maja 2003 roku.

Sposób działania i funkcjonowania platformy

    Należy wspomnieć i podkreślać, niemal na każdym kroku, iż funkcje WordPressa są bardzo szerokie, oczywiście nadal są aktualizowane oraz powiększane. Platforma WordPress jest jedną z  najlepszych i zarazem i najpopularniejszych systemów zarządzania, które skierowane są dla autorów i administrujących treści stron internetowych, blogów czy portfolio tekstowych, którym bezpośrednim kanałem dystrybucji jest sam Internet.

Odbiorcy z całego świata

     Naukowcy twierdzą, iż WordPress ma obecnie tak szerokie grono odbiorców, że może ono liczyć nawet 10-15 % ludności całego świata.

Szablony, czyli łatwo, szybko i przyjemnie

WordPress zawiera niepowtarzalny oraz na bieżąco powiększany system szablonów dotyczący ogromnych ilości stron internetowych, każdego typu i dowolnego formatu. Do ich tworzenia stosuje się procesor szablonów. Dany użytkownik WordPressa może swobodnie instalować oraz przełączać się między kilkunastoma tematami naraz. Dzięki obecności motywów można błyskawicznie zmieniać wygląd oraz funkcje na swej witrynie WWW.

Wtyczki – cudowne dziecko WordPressa

Genialnym wynalazkiem są wtyczki, które występują w ilości przekraczającej ludzkie pojęcie. WordPress na bieżąco poszerza ich ilość. Obecnie jest ich 50.316 tysięcy, z czego każda zawiera zupełnie inne funkcje oraz zastosowania. Sama obsługa wtyczek nie nastręcza trudności.  Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Większość wtyczek można pobrać za darmo, Instalacja odbywa się ręcznie i twa kilkanaście sekund.

Dlaczego warto używać WordPressa?

        Jeśli skonfrontujesz ów system z jakimkolwiek innym, to akurat platforma wordpressowska jest dużo bardziej skuteczna, kreatywna i łatwiejsza w codziennej obsłudze. Powyższych cech nie można przypisać do systemów starszej generacji. Wątpliwe, aby ktoś wymyślił lub już posiadał identycznie działający system lub doskonalszy niż WordPress. To raczej niemożliwe.

        Jako argumenty stanowiące dowód na potwierdzenie tezy o doskonałości WordPressa, należy stwierdzić, iż jest to system banalnie prosty w obsłudze. Nie trzeba się niczego domyślać czy wyszukiwać. System oparty jest na zasadzie intuicyjnej obsługi.

          Jednym z argumentów, które świadczą o tym, iż platforma ta ma wiele zalet jest sama organizacja WordPressa. Typowa hierarchiczna, dobrze skategoryzowana, no i oczywiście porządkowana, i to pod każdym względem.

       Jeśli nienawidzisz długiej instalacji, to twórcy WordPressa zażegnali ów problem bardzo skutecznie. Sam proces instalacji trwa tylko 300… sekund, czyli 5 minut zegarowych. Co ważne, proces instalacyjny dokładnie opisano w bardzo przejrzysty i zrozumiały dla odbiorców sposób.

       Kolejnym aspektem, przemawiającym na korzyść WordPressa jest administrowanie stroną czy blogiem. Tutaj jest ono przyjemne, proste i nie sprawia żadnych kłopotów. Panel administracyjny jest użyteczny, funkcjonalny i prosty w obsłudze. Dodatkowo WordPress wspomaga czynności administrujące ogromem wtyczek, które są równie skuteczne, co cała struktura panelu administracyjnego.

        Ostatnią ważną rzeczą jest to, iż cały proces wstawania czy tworzenia tekstu działa w bardzo przyjemnym i szalenie wygodnym edytorze WYSIWYG, pod który możesz podpiąć dowolną grafikę lub wybrany film video. Potem zostaje tylko publikacja tekstu, klik i GOTOWE !!!  Pomyłki i błędy można naprawić w kilka sekund, korzystając z systemu rewizyjnego.

        Nie sposób jest w pełni opisać wszystkich zalet WordPressa, gdyż zajęłoby to nawet kilkaset stron tekstu ciągłego, a nadal nie wyczerpałoby się limitu jego możliwości i udogodnień, o których w tym artykule nie wspomniałem.

       Jeśli w dalszym ciągu korzystawa ze starych platform, to może już czas coś zmienić !!! Gwarantuję, iż pierwsze spotkanie z tego typu systemem z pewnością nie będzie należeć do ostatnich.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *