hp w druku cyfrowym

Świat IT jest pełen nowości. Co chwilę pojawiają się nowe technologie czy rozwiązania, czasem ciężko za nimi nadążyć. HP Inc. zapowiedziało prawdziwą rewolucję w druku cyfrowym, która ma wiele zmienić. Wypuszczone zostaną dwie nowe maszyny.

Firma HP Inc. planuje zademonstrować nowe urządzenia podczas targów DRUPA. Część drukarek zaplanowana jest na połowę 2020 roku, a druga część dopiero w 2022 roku. Jakie będą ich funkcję i do czego będzie można je wykorzystać?

HP Indigo – Seria 5 i Seria 6

Firma HP Inc. ogłosiła oficjalnie premierę dwóch nowych sprzętów. Będą to nowe generacje maszyn HP Indigo. Co się zmieni? Jakie nowości zostały wprowadzone i jak drukarki wypadają na tle poprzedników?

Przede wszystkim będą one stanowiły dodatkowe wsparcie w transformacji analogowo-cyfrowej, a dodatkowo umożliwią druk cyfrowy znacznie większej ilości niż dotychczas. To jednak nie wszystko. Seria 5 i Seria 6 nie gwarantują jednie wysokiej liczby wydruków, ale także większą prędkość, wydajność oraz wiele innych.

W ciągu godziny HP Indigo 100K jest w stanie wydrukować od 4500 do 6000 arkuszy, co daje aż milion dwustrunowych arkuszy B2 na miesiąc. Wynik jest więc kolosalny. Dodatkowo HP Indigo 100K będzie także bardziej ekologiczne, jako że zostało zaprogramowane z myślą o drukarkach offsetowych. Możliwy będzie więc wydruk wysoce produktywny, a także mniejsza ilość odpadów.

HP Indigo V12 to maszyna zaprojektowana do tworzenia etykiet. Wykorzystana została w tam technologii nowej generacji HP Indigo LEPX oraz Liquid Electrophotography Indigo (LEP). To jednak nie koniec nowości.

Firma podczas targów zaprezentuje także: i HP Indigo 90K w formacie B1 do opakowań kartonowych oraz zastosowań specjalnych, HP Indigo 25K do druku etykiet i opakowań, HP Indigo 6K, HP Indigo 7K w formacie SRA3+, HP Indigo 8K, HP Indigo 15K w formacie B2, HP Indigo 7eco do druku komercyjnego, HP Indigo 35K w formacie B2.

Nowa architektura LEPX

Architektura LEPX jest absolutną podstawą wysokiej jakości druku cyfrowego Indigo. Zamiast jednego silnika LEP, ma aż sześć i mogą one przetwarzać obraz jednocześnie, co również wpływa na prędkość pracy urządzenia, a także na wydajność.

Oczywiście to operatorzy zlecają szybkość druku, ma to kluczowe znaczenie i może się różnić w zależności od rodzaju wydruku czy grafiki. Dodatkowo rozdzielczość drukowania wynosi aż 1600 dpi. Jest to zdecydowanie nowość i coś, czego świat jeszcze nie widział. Do tej pory nie był możliwy wydruk tak dużej ilości grafik w tak krótkim czasie.

Drukarka HP PrintOSX

Drukarka HP PrintOSX łączy ze sobą usługę chmury (tu link do tekstu o chmurach) opartej na sztucznej inteligencji z infrastrukturą wspierającą zautomatyzowane procesy, aby umożliwić swoim klientom maksymalne wykorzystanie dostępnych opcji drukowania.

Wielu klientów, bo aż ponad 12 tysięcy jest obecnie podłączonych do HP PrintOS, co umożliwia im korzystanie z wielu aplikacji takich jak np. Marketplace, Mozaika, HP Site Flow, Color Beat, a także Predictive Press Care. Algorytmy Predictive Press Care mogą rozwiązać wszelakie problemy ze sprzętem proaktywnie, zanim użytkownik będzie miał o nich pojęcie, co zdecydowanie jest dużym plusem.

Kiedy będzie można kupić nowe urządzenia?

Co z kupnem? Kiedy można będzie w końcu się spodziewać premiery oraz sprzedaży? Planowo maszyna do druku cyfrowego HP Indigo V12 ma trafić na półki w 2022 roku. Natomiast modele HP Indigo 25K do druku etykiet i opakowań, HP Indigo 6K, HP Indigo 7K w formacie SRA3+, HP Indigo 8K, HP Indigo 15K w formacie B2, HP Indigo 7eco do druku komercyjnego, HP Indigo 35K w formacie B2 już w czerwcu 2020 roku.

Oczywiście ta data może się odrobinę przesunąć, zwłaszcza przy obecnie panującej epidemii. Warto więc śledzić nowości i wyczekiwać. Takie wydarzenie z pewnością nie przejdzie niezauważone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *