głośniki komputerowe

Nie jesteś audiofilem, ale zależy Ci na dobrym dźwięku podczas pracy i rozrywki na komputerze? W takim razie potrzebne Ci są ergonomiczne i atrakcyjne cenowo głośniki biurkowe. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy ich zakupie i jaki model wybrać.

Jakie głośniki wybrać?

Głośniki do PC lub głośniki do laptopa to wcale niełatwy wybór. Problemem jest nie tylko bogactwo modeli dostępnych na rynku, ale również różne ich rodzaje. Podstawowe typy to głośniki przenośne, zestawy 2.0, 2.1, oraz 5.1. Zanim zdecydujesz się na zakup modelu z konkretnej kategorii, warto zastanowić się do czego Ci tak naprawdę będzie on potrzebny.

Jeśli pracujesz często poza domem, to najlepiej zrobisz stawiając na głośniki przenośne, które możesz podłączyć do laptopa kablem USB lub za pomocą Bluetooth. Zagwarantują Ci one znacznie lepszą jakość i głośność dźwięku niż głośniki zamontowane w laptopie, a przy tym będą ergonomiczne i wygodne w przewożeniu.

W przypadku braku miejsca na biurku najlepszą alternatywą są zestawy 2.0. Niewielkie w rozmiarze i łatwe w montażu (także kablem USB) pozwalają na wygodną pracę i rozrywkę. Jeśli jednak chcesz słuchać muzyki w wyższej jakości, to wtedy lepszym rozwiązaniem okaże się zestaw 2.1 z subwooferem, który zwiększa moc niskich tonów i musi być postawiony pod biurkiem.

Zakup zestawu 5.1 to z kolei przede wszystkim propozycja dla miłośników najwyższej jakości, przestrzennego dźwięku. Taki sprzęt wymaga nie tylko odpowiedniego rozstawienia głośników, ale również wiąże się z większą plątaniną kabli oraz koniecznością posiadania lepszej karty dźwiękowej. Z tego też względu jest odradzany, jeśli szukasz ergonomii i podstawowej jakości w sam raz na biurko.

Modele dla Ciebie

W kategorii przenośne głośniki biurkowe warto przyjrzeć się modelowi JBL GO. Za jedyne 120 zł otrzymujesz malutki głośnik o mocy 3 W, który możesz podłączyć do laptopa (ale także do tabletu lub smartfona) przez Bluetooth 4.1. JBL GO jest dostępny w wielu ciekawych kolorach.

Za kwotę nie większą niż 150 zł kupisz również głośniki do PC w zestawie 2.0. Interesującymi propozycjami są modele Genius SP-HF500A (2 x 7 W), Modecom HC-HF10 (2 x 5 W), oraz Logitech Z200 (2x 5 W).

Do słuchania muzyki lepiej sprawdzą się z kolei zestawy 2.1. W tej kategorii 200 zł godne uwagi są modele Logitech Z333 (40 W), Modecom MC-MSF15 (15 W), oraz Modecom MC-S1 (10 W). Te ostatnie kupisz już za ok. 100 zł.

Podsumowując, za kwotę nie większą niż 200 zł (jeśli nie jesteś audiofilem) jesteś w stanie kupić sobie dobrej jakości, zajmujące niewiele miejsca głośniki, które posłużą Ci przez kilka kolejnych lat.

A Ty jakie masz głośniki? Pochwal się co masz ciekawego do słuchania, a może masz lewitujący głośnik? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *