Czy kupno taniego laptopa dla gracza jest możliwe

Jeśli interesujesz się grami komputerowymi, z pewnością wiesz, że zakup wydajnego laptopa stworzonego do gier to duży wydatek. Nie oznacza to jednak, że przy mniejszym budżecie nie możesz pozwolić sobie na sprzęt, który pozwoli Ci spędzić przyjemne chwile podczas wirtualnej rozgrywki.

Ceny

Laptopy gamingowe tworzone przez największe marki to duży wydatek, rozpoczynający się od kwoty około 4 tysięcy złotych. Nie każdego stać na taki sprzęt, co nie oznacza, że przy zakupie tańszego laptopa nie będziesz mógł pozwolić sobie na granie w gry komputerowe.

Już za połowę tej kwoty możesz znaleźć interesujące laptopy, które z pewnością dadzą sobie radę nawet z nowszymi tytułami. Oczywiście nie będziesz mógł w takim przypadku liczyć na najwyższe ustawienia, jednak o w miarę płynnej rozgrywce możesz śmiało myśleć.

Procesor

Kwota około 2 tysięcy złotych nie wystarczy do zakupu nowego laptopa z czterordzeniowym procesorem, jednak istnieją także wydajne dwurdzeniowe jednostki, które powinny sprawdzić się w swojej roli. Warto szukać układów wysoko taktowanych, z możliwością późniejszego podkręcenia. Dzięki temu przydatność laptopa zwiększy się o kolejne miesiące, a może nawet lata.

Karta graficzna

Na rynku nowych laptopów bez problemu znajdziesz sprzęt wyposażony w dedykowane układy graficzne. Charakteryzują się one zdecydowanie większą wydajnością od zintegrowanych układów i zapewniają możliwość płynnego uruchomienia zdecydowanej większości gier. Istnieje także duża szansa na znalezienie laptopa z dwoma kartami graficznymi, czyli tzw. układem hybrydowym. Choć jedna z kart będzie wtedy zintegrowana, to druga zwiększy możliwości laptopa podczas gier.

Przekątna ekranu

Choć w cenie nieco ponad 2 tysięcy złotych można znaleźć laptop z ekranem o przekątnej 17 cali, to niestety nie będzie on szedł w parze z wydajnymi podzespołami. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie mniejszy, 15-calowych wyświetlacz, gdyż pozwoli on na zakup sprzętu o lepszych parametrach technicznych. Szukanie mniejszych laptopów mija się z celem, gdyż rozgrywka na nich nie będzie w stanie zapewnić odpowiedniej porcji zabawy.

Kupno używanego laptopa

Na rynku wtórnym znaleźć można tani laptop dla gracza, który choć lata świetności ma już za sobą, to prawdopodobnie dalej drzemią w nim duże możliwości. Ceny używanego sprzętu elektronicznego szybko spadają, choć ich wydajność i możliwości w dalszym ciągu są duże. Taki używany laptop może wymagać wizyty w serwisie, która pomoże mu odzyskać dawny blask. W ostatecznym rozrachunku koszt całości będzie jednak znacznie niższy, niż zakup nowego sprzętu.

Jeszcze inną możliwością jest kupno laptopa poleasingowego. Duże firmy nie szczędzą pieniędzy na zakup wydajnego sprzętu, który dość szybko wymieniają na nowy. Łatwo znaleźć okazje, które zapewnią jeszcze wiele miesięcy naprawdę dobrej zabawy z grami, za nawet mniej niż połowę wartości takiego sprzętu w momencie, gdy trafiał on na półki sklepowe.

Podkręcanie

Jeszcze innym rozwiązaniem jest kupno taniego laptopa dla graczy w celu wprowadzenia kilku modyfikacji. Jeśli masz taki zamiar, skontaktuj się z kimś, kto zna się na rzeczy, aby mógł doradzić Ci, czy dana karta graficzna i procesor mają realną możliwość podkręcenia ich możliwości. Nie zawsze jest to możliwe i czasami możesz niepotrzebnie wydać pieniądze.

Przeczytaj również

One thought on “Czy kupno taniego laptopa dla graczy jest możliwe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *