Rynek laptopów jest bardzo bogaty w urządzenia o każdej możliwej specyfikacji technicznej oraz bardzo szerokim przekroju cenowym. Producenci laptopów starają się ułatwić klientom wybór odpowiedniego laptopa, więc często możemy znaleźć w opisie urządzenia informacje, dla jakich zastosowań konkretny laptop został zaprojektowany. Poniżej opiszemy, czym się kierować przy wyborze laptopa, który posłuży nam do nauki i edukacji.

 

Na czym powinno nam zależeć szukając laptopa do nauki

Obecnie niezawodny laptop dla uczniów i studentów to absolutna konieczność. O wiele powszechniejszy jest widok studenta piszącego na wykładzie w edytorze tekstu niż notującego najważniejsze informacji w zeszycie. To właśnie mobilność laptopa do nauki ma kluczową rolę. Laptop powinien być lekki, by nie stanowił zbędnego ciężaru dla osoby noszącej go. Jednocześnie jednak musi być dostatecznie duży, by wygodnie pracowało się na nim w każdych warunkach, zarówno w domu, jak i pracy. Najczęściej do nauki wybierany jest laptop o przekątnej ekranu 15 cali. Jest to optymalny rozmiar, który można łączyć w parze z lekkością sprzętu.

Równie istotna co waga, jest wytrzymałość baterii laptopa. Akumulator powinien pozwolić na płynną pracę przez wiele godzin. Warto w tej kwestii zwrócić uwagę na laptopy ze wbudowanymi dwoma bateriami, które pozwolą nam na jeszcze dłuższe użytkowanie sprzętu bez potrzeby ładowania.

Wybierając laptop do nauki, należy również zadbać o odpowiednio pojemny dysk twardy. Dysk o pojemności 500 GB jest wystarczający dla przeciętnego użytkownika laptopa. Dla bardziej wymagających osób przygotowano modele z dyskiem o pojemności 1 TB. Jeżeli jednak najbardziej cenimy sobie płynność działania urządzenia, warto zainwestować w droższy sprzęt i zakupić laptop z wyposażeniem dysku SSD. Dzięki temu praca laptopa jest bardziej wydajna, jednak wtedy nie mamy dostępu do pojemności rzędu 1 TB.

 

Przykłady laptopów idealnych do edukacji

Bazując na najbardziej pożądanych cechach laptopa do edukacji, możemy wyróżnić kilka urządzeń, które idealnie wpasowują się w nasze potrzeby. Podane poniżej laptopy mieszczą się w 3 zakresach cenowych, dzięki czemu każdy może wybrać model dostosowany do zasobności swojego portfela:

 

Laptop do 1500 złotych – Lenowo Ideapad S145-15AST

Jest to laptop, który został stworzony specjalnie do nauki. Jego przekątna ekranu 15,6 cala oraz lekkość sprawia, iż w wygodny sposób można go transportować. Wbudowany akumulator pozwala na wiele godzin pracy. Dysk twardy SSD o pojemności 256 GB zapewnia płynne działanie w czasie nauki.

 

Laptop do 2000 złotych – DELL Inspiron 15 3584-6838

Ten laptop wyposażony w 15 calowy ekran jest urządzeniem, którego procesor zapewnia bardzo wydajne działanie przez cały okres użytkowania baterii. Laptop ten jest doskonały do przenoszenia w każdych warunkach atmosferycznych – wydajność urządzenia nie zmienia się nawet pod wpływem 40 stopniowego mrozu czy 65 stopniowego upału.

 

Laptop do 2500 złotych – Acer Aspire 5

Jest to świetny wybór dla osób, które cenią sobie zarówno wydajny, jak i bardzo pojemny dysk twardy. Laptop posiada dysk SSD o pojemności aż 512 GB. Laptop wyposażony w procesor Intel Core ósmej generacji umożliwia błyskawiczne ładowanie akumulatora oraz wydajne działanie nawet w przypadku wykonywania wielu operacji jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *