głośniki mobilne

Słuchanie muzyki poza domem i w ruchu cieszy się ogromną popularnością. Na tym polu przodują słuchawki dzięki którym możesz być odpowiednio odizolowany od otoczenia i dokładnie słyszeć ulubione utwory. W ostatnim czasie do dobrze znanych słuchawek dołączyły głośniki mobilne stanowiące rozwiązanie, któremu warto się bliżej przyjrzeć.

Dane podstawowe

Głośniki mobilne to niewielkich rozmiarów urządzenia, które z łatwością można przewozić w plecaku i podłączyć do smartfona lub laptopa. Dzięki nim możesz słuchać muzyki nie będąc odizolowanym od reszty świata. Głośniki przenośne to interesująca propozycja dla osób, które lubią słuchać muzyki w plenerze i w towarzystwie innych – idealne rozwiązanie na plażę czy wspólne spotkanie ze znajomymi w miejscu, gdzie nie ma profesjonalnego sprzętu.

Sposoby podłączenia

Głośniki tego typu mogą być podłączone do smartfona na różne sposoby. Głośniki Bluetooth są dobrym rozwiązaniem dla osób, które wiedzą, że smartfon i głośniki będą umieszczone blisko siebie (maksymalnie 6 metrów) i zależy im na bezprzewodowym połączeniu. Jest to również najpopularniejszy sposób komunikacji tego typu zestawów.

Alternatywą przy bliskich odległościach jest także tradycyjne podłączenie kablem. Jest to opcja dla telefonów nie obsługujących funkcji Bluetooth, a także dla tych użytkowników, którzy preferują analogowe wejścia. Zdecydowanie największy zasięg oferuje połączenie głośników ze smartfonem przy pomocy sieci Wi-Fi. Wymaga to jednak komunikacji przez router, co zwłaszcza w plenerze, nie zawsze jest możliwe.

Odbieranie telefonów

Co ciekawe, decydując się na głośniki mobilne masz możliwość odbierania telefonów z ich pomocą, ponieważ posiadają one wewnętrzny mikrofon. Ta funkcja może okazać się bardzo przydatna jeśli będziesz chciał podzielić się rozmową z wieloma osobami na raz.

Modele

Aktualnie, wybór dostępnych modeli na rynku jest bardzo bogaty. Ceny zaczynają się już od ok. 50 zł (np. BigBen BT14), poprzez ok.150-500 zł (np. Philips PixelPop BT110, Grundig GSB750, czy Ultimate Ears ROLL2), kończąc na nawet 1400 zł (np. Bang & Olufsen BeoPlay A2).

Dostępne urządzenia różnią się nie tylko wyglądem (niektóre z nich wyglądają naprawdę efektownie), ale również parametrami. To właśnie ta ostatnia kwestia obejmująca jakość dźwięku, długość pracy baterii, oraz rodzaj złączy ma największe znaczenie przy wyborze głośników przenośnych.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *