aplikacja waze

GPS w samochodzie bardzo ułatwia poruszanie się po mieście i nie tylko. Co jednak z korkami, które mogą znacząco wydłużyć Twój powrót do domu lub dojazd na ważne spotkanie? W takich sytuacjach warto wybrać aplikację Waze.

Nawigacja i korki

W chwili obecnej prawie każdy kierowca korzysta z nawigacji satelitarnej. Nieważne czy będzie to osobne urządzenie GPS czy Google Maps w Twoim smartfonie, nawigacja to znakomity sposób aby skrócić i ułatwić jazdę. Poza tym pozwala ona na bezproblemowe radzenie sobie z nowymi trasami.

Pomimo posiadania wydajnej nawigacji problemem, który dotyka często kierowców poruszających się po mieście czy na trasie są korki. Spowodowane wypadkiem, naprawą drogi lub innymi przyczynami mogą znacznie wydłużyć czas podróży, przyprawić Cię o białą gorączkę, a w najgorszym wypadku uniemożliwić dotarcie na priorytetowe spotkanie.

Rozwiązanie, czyli aplikacja Waze

W celu zabezpieczenia się przed korkami nie wystarczy Ci Google Maps, a także większość standardowych nawigacji samochodowych, które nie są w stanie wysyłać w czasie rzeczywistym informacji o sytuacji na drodze.

Aby uzyskać takie dane niezbędna Ci będzie aplikacja Waze, które powstała właśnie po to, aby pomóc z korkami na drodze. Możesz ją ściągnąć w wersji na iOS, Androida, a także inne platformy mobilne. Wystarczy, że skorzystasz z AppStore lub Google Play.

Po szybkiej instalacji na ekranie Twojego smartfonu pojawi się łatwy w obsłudze i wygodny interfejs, gdzie wpisujesz miejsce odjazdu i miejsce docelowe a Waze natychmiast podsyła Ci kilka propozycji tras wraz z dokładnie obliczoną długością jazdy (zgodnie z ograniczeniami prędkości).

To jednak nie wszystko, bo aplikacja dostarcza Ci także informacji o korkach, objazdach, zamkniętych ulicach, a także patrolach policji. Otrzymujesz je w czasie rzeczywistym wraz z propozycją alternatywnej trasy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz ominąć niespodziewany korek i dojechać w wybrane miejsce na czas.

Siła społeczności

Płynne i dostarczane na bieżąco informacje o korkach nie byłyby możliwe, gdyby aplikacja Waze nie opierała się o dane nt. sytuacji na drodze pochodzące bezpośrednio od kierowców. To właśnie ich aktywna społeczność stanowi o jej sile. Jako użytkownik Waze możesz do niej dołączyć samemu i wysyłać informacje o ruchu drogowym. W ten sposób nie tylko Tobie uda się ominąć korek, ale pomożesz w tym również innym kierowcom.

Dodatkowych informacji możesz uzyskać również tutaj, na stronie producenta. Tutaj zaś możesz zobaczyć Waze w praktyce.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *