Vensmile K8

Rynek komputerów jest zdominowany przez laptopy i pecety. Producenci starają się jednak wciąż wymyślać rozmaite ekstrawaganckie propozycje. Jedną z nich jest przenośny komputer Vensmile K8, który pokazuje jak daleko może pójść miniaturyzacja i funkcjonalność.

Niecodzienny komputer

Vensmile K8 to urządzenie, które powstało z myślą o mobilnych użytkownikach, którzy chcą mieć przy sobie w jednym miejscu klawiaturę, komputer, oraz touchpad. Ten niecodzienny komputer waży tylko 277 gramów, a jego rozmiary to 385x120x15mm.

Urządzenie wyróżnia się przede wszystkim wyglądem, gdyż jednostka centralna wraz z touchpadem jest zawinięty w klawiaturę. Czarna elastyczna klawiatura typu QWERTY nie tylko chroni jednostkę centralną stanowiąc dla niej swoiste etui ale jest również w pełni funkcjonalna, co pozwala na normalne pisanie. Na wierzchniej stronie jednostki centralnej umieszczono z kolei duży touchpad z 10 punktami nacisku, który gwarantuje wygodną nawigację po ekranie.

Aby móc korzystać z tego komputera wystarczy rozwinąć klawiaturę i podłączyć jednostkę centralną do monitora lub projektora oraz do prądu. Od tej pory sprzęt będzie gotowy do pracy, a to dlatego, że dysponuje zainstalowanym już wcześniej systemem operacyjnym Windows 10.

Specyfikacja

Vensmile K8 to nie tylko elastyczna klawiatura i niewielkie rozmiary. To również dobre parametry, które pozwolą Ci wykonywać najprostsze zadania w środowisku wirtualnym (pisanie, oglądanie filmów, korzystanie z sieci, słuchanie muzyki, praca). Urządzenie wyposażono w 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Cherry Tail o taktowaniu 1,44 GHz (1,88 GHz w trybie Turbo). Ponadto posiada ono 4 GB RAM DDR3 i 64 GB pamięci eMMC. Możesz ją dodatkowo rozszerzyć o kartę microSD o pojemności 32 GB.

Inne elementy wbudowane w ten komputer to Bluetooth 4.0, dwuzakresowe WiFi 802.11b/g/n, oraz mikrofon. Sprzęt posiada zestaw gniazd takich jak Jack, VGA, czytnik kart, USB 2.0, USB 3.0, oraz HDMI 1.4.

Czy warto?

Niecodzienny komputer Vensmile K8 jest już dostępny w sprzedaży i kosztuje ok. 200 dolarów (ok. 700-800 zł). Za taką kwotę otrzymujesz w pełni sprawne i wygodne w transporcie urządzenie do którego musisz znaleźć jedynie monitor.

Dzięki w miarę dobrym parametrom i wygodnemu zestawowi komponentów jest to bardzo dobra alternatywa dla laptopa czy komputera ukrytego w pendrivie. Czas pokaże czy pomyślą tak również użytkownicy na całym świecie.

Zapraszam do obejrzenia tutaj tego maleństwa. Daj znać czy chciałbyś mieć taki wynalazek u siebie w domu?

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *