gamepady dla gracza

Grasz dużo na swoimi Pececie i potrzebujesz odpowiedniego kontrolera, bo myszka i klawiatura Ci nie wystarczają? Jeśli tak, to najwyższa pora sprawdzić najlepsze gamepady dla graczy.

Pad do PC – do jakich gier?

To bez wątpienia podstawowe pytanie jeśli planujesz zakup tego kontrolera. W przypadku niektórych rodzajów gier, np. strzelanki, gamepad do komputera to zły pomysł. Dlaczego? Bo nie gwarantuje Ci precyzyjności jaką zapewnia myszka. Pad do PC najlepiej sprawdzi się jeśli chcesz grać w gry zręcznościowe oraz sportowe. Innymi słowy, w takie w których najważniejsze jest to, że możesz naciskać różne kombinacje przycisków jednocześnie.

Wybór sprzętu

Skoro masz już za sobą decyzję po co Ci dokładnie nowy pad dla gracza, to najwyższa pora przejść do wyboru konkretnego modelu. Aby go jednak dokonać musisz najpierw zapoznać się z kluczowymi parametrami każdego pada. Oto i one:

  • Kompatybilność – niektóre pady są przeznaczone tylko dla konsoli i nie będą działać na Pececie. Dodatkowo, niektóre tanie gamepady dla graczy nie obsługują nowszych gier.
  • Liczba przycisków – im więcej, tym lepiej, tym bardziej, że niektóre nowe gry tego po prostu wymagają do cieszenia się pełnią rozgrywki. Do wyboru masz kontrolery z 8, 10, 12, czy 15 przyciskami, a także urządzenia z gałkami analogowymi i strzałkami.
  • Solidne wykonanie – wysokiej jakości plastik, odporność na otarcia, upadki i wstrząsy, a także dobrze zabezpieczone i stabilne połączenie z komputerem – te wszystkie cechy są kluczowe dla Twojego komfortu podczas gry.
  • Bez czy z kablem – zależy Ci na wygodzie kosztem prędkości transmisji, bo nie jesteś zawodowcem? Jeśli tak to postaw na pad bezprzewodowy. Jeśli jesteś zaś bardziej tradycyjny to wybierz pad do PC podłączany kablem.

Oferta

Wybór padów jest bardzo bogaty i nie sposób w jednym miejscu wymienić wszystkich godnych uwagi urządzeń. Jedno jest pewne, przy kupnie pada trzeba wziąć także pod uwagę koszty. Jeśli masz ograniczony budżet, to kupisz już w miarę sprawny sprzęt za ok. 50 zł. Nie licz jednak, że będziesz na nim grał wyczynowo i wiecznie.

Znacznie lepszym wyborem wydaje się być zakup droższego i przez to wygodniejszego oraz wydajniejszego pada. Za kwotę w granicach 150-200 złotych kupisz bardzo dobry gamepad dla gracza, który posłuży Ci naprawdę długo.

Co możesz wybrać? Na przykład bezprzewodowy Gamepad Microsoft Xbox 360 z 8 przyciskami za jedyne 149 zł. Alternatywą jest przewodowy Gamepad Logitech F310 z gałkami analogowymi, który kosztuje ok. 120 zł.

Możesz też wybierać pomiędzy Speed Link Torid (10 przycisków, gałki analogowe i koszt ok. 110 zł), czy Trust GXT 545 (13 przycisków, ok. 110 zł).

Podsumowując, dobry gamepad do komputera za kwotę ok. 100-200 to świetna inwestycja, która pozwoli Ci się cieszyć grami i sprawi, że będzie osiągał w nich jeszcze lepsze wyniki.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *