jak skanować smartfonem

Potrzebujesz szybko zapisać informacje znajdujące się na tablicy, w książce, lub na kartce papieru? Jeśli tak to z pomocą przyjdzie Ci skaner, w który może być wyposażony Twój smartfon. Sprawdź jak to działa.

Robienie zdjęć smartfonem

Najprostszym i najczęściej stosowanym sposobem zapisywania różnych informacji za pomocą telefonu mobilnego jest robienie im zdjęć. Takie rozwiązanie choć znacznie szybsze i wygodniejsze niż tradycyjny ołówek i kartka papieru ma kilka wad, np. nie możesz edytować zrobionego zdjęcia, a jego czytelność pozostawia często wiele do życzenia i zależy od kąta wykonania zdjęcia.

Alternatywa

Jeśli zależy Ci na jakości i edytowalności to czas najwyższy zamienić Twój smartfon w skaner. Aby to zrobić niezbędne będzie jednak zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania. Wśród programów godnych polecenia znajdują się opracowany przez Microsoft Office Lens, stworzony przez GrizzlyLabs Genius Scan, a także CamScanner od INTSIG Information.

Jak skanować smartfonem?

Aby móc cieszyć się z możliwości jakie oferują takie mobilne aplikacje skanujące wystarczy je zainstalować na Twoim smartfonie. Kolejny krok to wybranie określonego obiektu, który chcesz ze skanować i wykonanie skanu (zdjęcia).

Dzięki takim urządzeniom jak Genius Scan czy Office Lens możesz skanować obiekty nawet pod kątem a aplikacja i tak skonwertuje je do ustawionego na wprost Ciebie pliku tekstowego. Zdjęcia są nie tylko konwertowane ale również rozjaśnianie. To jednak nie wszystko aplikacje takie jak CamScanner czy Office Lens dają Ci możliwość zapisywania skanów w formacie PDF.

Taki plik możesz później swobodnie przeszukiwać (znajdywanie wybranego słowa, frazy). Ponadto, aplikacje skanujące pozwalają na zapisywanie skanów w formacie .docx, co automatycznie oferuje Ci nieprzebrane możliwości edycji dokumentu. Te funkcje są dostępne dzięki technologii OCR (Optyczne Rozpoznawanie Znaków).

Wielofunkcyjne zastosowanie

Wyżej opisane aplikacje skanujące to niezwykle praktyczne rozwiązania, które ułatwią Ci życie w trakcie szkoleń, spotkań biznesowych, oraz wykładów na studiach. Możliwość edytowania i przeszukiwania plików, a także późniejszego swobodnego ich przenoszenia sprawia, że staniesz się jeszcze bardziej wydajny i sprawny.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *