mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Polska Policja zaproponowała ciekawą internetową inicjatywę, która w założeniu ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców całego kraju. Sprawdź na czym polega i jak możesz pomóc w tym projekcie.

Zgłaszanie zagrożeń

Pod tym adresem znajduje się krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa stworzona przez polską policję. Podstawowym celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom różnych części Polski informowania o problemach bezpieczeństwa bez konieczności dzwonienia na policję.

Aby zgłosić dane zdarzenie wystarczy wejść pod podany adres, przeczytać i zaakceptować regulamin a następnie wybrać rejon, który Cię interesuje i kliknąć na przycisk „+” w lewym dolnym rogu. Kolejny krok to wybranie kategorii zdarzenia i miejsca jego wystąpienia.

Co istotne, mapa zagrożeń bezpieczeństwa nie ogranicza się tylko do skali województw lub miast. Jej dokładność jest znacznie większa i sięga konkretnych ulic i budynków. Dzięki tak dużej rozdzielczości możliwe staje się naprawdę dokładne zaznaczenie groźnych wydarzeń. Oprócz informacji pochodzących od mieszkańców na mapie oznaczone są również zdarzenia pochodzące z systemów informacyjnych policji.

Trzeba jednocześnie pamiętać, że każde ze zgłoszeń jest na bieżąco weryfikowane przez policję. Dlatego też na mapie niektóre z nich są oznaczone kolorem zielonym, a inne żółtym i czerwonym. Kolor zielony oznacza zgłoszenie nowe, żółty w trakcie weryfikacji, a czerwony potwierdzone.

Rodzaje wykroczeń

Jeśli zdecydujesz się na oznaczenie zagrożeń na mapie, to do Twojej dyspozycji będzie bardzo szeroki wachlarz kategorii. Wśród nich są nieprawidłowe parkowanie, akty wandalizmu, niewłaściwa infrastruktura drogowa, oraz zła organizacja ruchu drogowego.

To jednak nie wszystko, gdyż na mapie możesz umieścić też zdarzenia, które w subiektywnym odczuciu ograniczają Twoje poczucie bezpieczeństwa, np. spożywanie alkoholu w niedozwolonym miejscu, żebractwo, niszczenie zieleni, używanie środków odurzających czy bezdomność. Jak widać rozpiętość tematyczna potencjalnych zagrożeń jest bardzo szeroka, co pozwala na precyzyjne wskazanie problemu.

Podsumowując, mapa zagrożeń opracowana przez polską policję to z pewnością interesujący projekt, który może pomóc w wyeliminowaniu problemów często umykających służbom bezpieczeństwa. Teraz już wiesz co zrobić gdy zauważysz niestrzeżony przejazd kolejowy lub dzikie wysypisko śmieci.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *