przenośny panel słoneczny

Na wycieczce, na rowerze lub na campingu – w każdej z tych sytuacji bardzo trudno znaleźć gniazdko gdzie możesz naładować swój smartfon, tablet lub inne urządzenie elektroniczne. Przenośny zestaw zasilania słonecznego to sposób aby poradzić sobie z takim problemem.

Praktyczne rozwiązanie

Jeśli jesteś miłośnikiem wycieczek na łono natury i spodziewasz się, że o dostęp do gniazdka elektrycznego będzie bardzo trudno, to pora zaopatrzyć się w przenośny panel słoneczny. Jest to proste rozwiązanie, z którego pomocą możesz zasilać rozmaite urządzenia.

Na rynku znajdziesz zasilacze słoneczne o niewielkich rozmiarach, które idealnie sprawdzą się przy ładowaniu smartfona. Do nabycia są także urządzenia o większych gabarytach i możliwościach, które pozwolą Ci naładować np. laptopa lub mały telewizor.

Sposób działania

Przenośny zestaw zasilania słonecznego działa podobnie jak panele solarne montowane na dachach domów. Składa się z powierzchni fotowoltaicznej (której zadaniem jest zbieranie promieni słonecznych), regulatora, baterii (przechowującej energię elektryczną na później), oraz przetwornika.

Zadaniem tego ostatniego elementu jest dostosowanie prądu do potrzeb urządzeń elektrycznych. Przenośne zestawy posiadają oczywiście wejścia USB lub gniazdka elektryczne, które umożliwiają ostateczne podłączenie smartfona lub innego sprzętu.

Ładowanie zestawu polega na wystawieniu go na działanie promieni słonecznych tak, aby bateria została naładowana. W tym czasie możesz podłączyć wybrane urządzenie lub poczekać na ładowanie do momentu aż bateria panelu będzie w pełni naładowana.

Interesujący wybór

Jeśli chciałbyś skorzystać z takiego urządzenia to warto zacząć swoją przygodę od najtańszych rozwiązań, które idealnie sprawdzą się do ładowania tabletów i smartfonów. Dla przykładu, przenośny panel słoneczny X-Moove Solargo Pocket kosztuje ok. 40 euro, jest niewielkich rozmiarów, posiada dwa wejścia USB oraz baterię przechowującą energię na 4 ładowania smartfona. Podobne możliwości oferują również panele rozkładane takie jak Bushnell SolarWrap Mini, Brunton Solaris 26 oraz RAV Power 15 W.

Podsumowując, przenośny panel słoneczny to świetny wynalazek, który idealnie sprawdzi się w przypadku amatorów podróży i natury. Należysz do tego grona? Czas się w niego zaopatrzyć, tym bardziej że parametry i ceny są z miesiąca na miesiąc coraz bardziej atrakcyjne.

A jak Ty radzisz sobie w takich “polowych” warunkach ze swoim smarftonem?

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *