usb pierwszej pomocy

Wirusy, oprogramowanie szpiegujące, awaria komputera, czy przypadkowe wykasowanie to tylko niektóre z rzeczy, które mogą wystawić Twoje istotne dane na ryzyko utraty. Najlepiej zabezpieczyć się przed nimi robiąc regularne kopie zapasowe. Co jeśli jednak awaria wypadła w międzyczasie, w momencie kiedy nie jesteś zabezpieczony? W takiej sytuacji niezbędne jest Ci USB pierwszej pomocy, które pomoże zażegnać problemy.

Przygotowanie USB

Aby przygotować apteczkę pierwszej pomocy dla Twojego komputera wystarczy pamięć przenośna o pojemności już nawet 1 GB. Podłącz ją do komputera, po czym otwórz Windows Explorer. Kolejny krok to kliknięcie na menu po lewej i zmiana nazwy pamięci na „Pamięć Bezpieczeństwa”.

Zawartość USB pierwszej pomocy

Aby zadbać o bezpieczeństwo komputera w nagłych sytuacjach trzeba umieścić na pamięci przenośnej zestaw niezbędnych aplikacji w ich wersjach przenośnych. Wśród nich są CCleaner, Adwclener, Emsisoft Emergency Kit oraz Piriform Recuva. Z tym zestawem nie będą Ci straszne rozmaite awarie komputera.

Rozwiązywanie problemów

CCleaner to program, który powstał po to, aby zapewnić Twojemu komputerowi dokładne sprzątanie. Szczegółowe analizy, szybkie usuwanie plików z błędami, czyszczenie rejestru i wiele innych możliwości oferowanych przez ten cenny program sprawi, że przyśpieszysz nawet najbardziej powolny sprzęt.

Bezpieczeństwo komputera to także walka z wirusami. W niej najlepiej sprawdzą się Adwclener i Emsisoft Emergency Kit. Obydwa programy doskonale radzą sobie w wykrywaniu różnych pseudo wirusów i złośliwego oprogramowania. Programy te wyszukuje a następnie skutecznie usuwają.

Awarie komputera to także przypadkowo usunięte pliki. Aby je odzyskać najlepiej wykorzystać Piriform Recuva. Program posiada łatwy w obsłudze21 interfejs i szeroki wybór funkcji, które ułatwią Ci ponowne aktywowanie zagubionych plików.

Zabezpieczenie na czarną godzinę

USB pierwszej pomocy to dobry pomysł na wypadek sytuacji kryzysowych. Jak widać wystarczy prosty zestaw programów, które pomogą zażegnać podstawowe trudności. Z takim USB awaria komputera przestaje być czymś poza Twoim zasięgiem.

Oczywiście to nie wszystkie programy, które mogą lub nawet czasami są niezbędne do pierwszej pomocy, ale w pierwszej kolejności są to najczęstsze problemy użytkowników.

Podziel się z nami jakich programów Ty używasz w swojej “apteczce USB”?

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *