monitoring domu przez smartfona

Smartfony mogą posłużyć jako ultranowoczesny system zdalnego zarządzania i ochrony Twojego mieszkania i domu. To doskonała alternatywa dla tradycyjnego systemu monitoringu. Dzięki dostępowi 24h/7 masz pewność, że w pełni kontrolujesz to, co dzieje się w Twoim lokum, podczas gdy Ty, właśnie przebywasz na drugim końcu świata.

Inteligentny dom

Internet znacznie ułatwił stworzeniem opcji „inteligentnego domu”, w którym można zdalnie sterować zamkami, światłami, termostatami, odkurzaczami, kosiarkami, a nawet karmnikami dla zwierząt domowych i to tylko za pomocą jednego smartfona i dostępnych w nim aplikacji.

Jest to proste i stosunkowo niedrogie rozwiązanie służące do monitorowania domu z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej. Inteligentne systemy bezpieczeństwa są w dużym stopniu konfigurowalne i dostępne jako zestawy do samodzielnego wykonania lub jako kompletne konfiguracje, które obejmują profesjonalną instalację oraz monitorowanie.

W zależności od potrzeb możesz skorzystać z jednego z wielu systemów, w który samodzielnie monitorujesz to, co dzieje się w Twoim domu, z dowolnego miejsca za pomocą telefonu lub tabletu.

Maksimum bezpieczeństwa

Inteligentny system bezpieczeństwa w domu łączy się z domową siecią Wi-Fi, dzięki czemu można monitorować i kontrolować urządzenia zabezpieczające za pomocą aplikacji w smartfonie.

Systemy klasy podstawowej obejmują zwykle kilka czujników drzwi i okien, detektor ruchu i koncentrator komunikujący się z tymi urządzeniami za pomocą jednego lub więcej protokołów bezprzewodowych, takich jak np. Wi-Fi. Możesz także zakupić dodatkowe czujniki np. do drzwi garażowych, wykrywacze dymu / CO, czujniki sygnalizujące lanie się wody etc.

Udawanie, że jesteśmy w domu

Monitorowanie domu pozwala tworzyć iluzję stałej obecności domowników. Ma to szczególne znaczenie podczas bardzo długich wyjazdów. Można zaplanować zdalnie, aby światła włączały się cyklicznie wieczorem, a okna i drzwi garażowe były od czasu do czasu uchylone.

Aby zapobiec fałszywym alarmom z powodu aktywności zwierząt lub przejeżdżających samochodów, jeśli kamera znajduje się w pobliżu okna, można nadać jej tryb odpowiedniego włączania i wyłączania czujników w określonych porach dnia i nocy.

Twarz na kamerze

Kamera zaczyna nagrywać po uruchomieniu się czujnika. Wówczas Twój smartfon odbiera sygnały, iż ktoś jest w domu. Masz pełny podgląd i jesteś w stanie powiadomić o tym właściwe służby. Podobnie, rzecz ma się z zalaniem czy wybuchem pożaru. Aplikację mobilna pozwala używać smartfona, jako centrum dowodzenia do uzbrajania i rozbrajania systemu, tworzenia reguł, dodawania i usuwania komponentów oraz odbierania powiadomień wysyłanych po uruchomieniu alarmów.

Większość aplikacji umożliwia także oglądanie na żywo i nagrywanie, blokowanie i odblokowywanie drzwi, zmianę ustawień termostatu oraz alarmu ciszy.

System nie tylko dla bogaczy

Monitoring przez smartfona jest idealny dla właścicieli domów z ograniczonym budżetem, ponieważ mogą oni zaoszczędzić na fizycznym dozorze zleconym osobom trzecim czy wynajęciu firmy ochroniarskiej.

Instalacja systemu odbywa się pod okiem specjalisty, ale dla osoby sprawnie poruszającej się w świecie elektroniki i informatyki tym bardziej nie będzie stanowić to żadnego problemu.

Widzisz, co się dzieje na zewnątrz

Kompatybilne z systemem monitoringu przez smartfona, są wszystkie kamery zewnętrzne. Mogą one być wykorzystywane do obserwowania tego, co akurat dzieje się na podwórzu i w obejściu domu. Dzięki czemu masz pewność, iż żaden intruz nie przedostanie się do naszego domu, podczas gdy Ty np. rozkoszujesz się kolacją w ogrodzie zimowym z tyłu domu lub przebywasz na werandzie.

Urządzenia te są odporne na warunki atmosferyczne, wandalizm itp. Kamery zewnętrzne łączą się z siecią Wi-Fi i pozwalają oglądać w naszym telefonie obraz rejestrowany na żywo. Kamery włączają się i przesyłają obraz do smartfona po wykrywaniu ruchu. Posiadają także wbudowany noktowizor oraz możliwość przechowywania filmów w tzw. chmurze.

Monitorowanie domu przez smartfona to system, który wkrótce zastąpi tradycyjny monitoring. Jest to łatwe w obsłudze i niezbyt kosztowne rozwiązanie, o nieocenionych zaletach dla każdej osoby, która pragnie czuć się bezpiecznie i komfortowo, szczególnie podczas długich nieobecności w domu.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *