comarch erp symfonia

Każde szanujące się biuro rachunkowe musi korzystać z nowoczesnych urządzeń oraz oprogramowania, gdyż bez tego nie jest w stanie w ogóle istnieć i być konkurencyjnym na rynku. Na dzień dzisiejszy najpopularniejszymi oprogramowaniami dla tego typu usług jest Comarch oraz Symfonia. Niestety oba te systemy nie są wolne od wad.

Comarch

Comarch ERP Optima został stworzony, aby znacznie ułatwić codzienną pracę i funkcjonowanie biura rachunkowe. Idea była prosta, łatwe prowadzenie dokumentów księgowych oraz nieskomplikowany system. Odbiorcami mieli być księgowi, jak i doradcy podatkowi, których sedno działań opiera się na wykonywaniu pewnych operacji w sposób seryjny. Moduł zawiera zintegrowany panel, który ma przełożenie względem każdego klienta księgowego.

Zalety Comarch ERP Optima

W programie Comarch ERP Optima dane, które są wprowadzane podlegają bieżącej synchronizacji, zaś każda osoba zatrudniona w biurze rachunkowym może rozpocząć nową pracę dla wielu klientów, i to bez konieczności, niepotrzebnego – dodatkowego logowania. Program ten odpowiada na wszelkie zapotrzebowania względem obsługi finansowo- rachunkowej klientów. Comarch ERP Optima jest stosunkowo łatwy w obsłudze i nie wymaga wiele nakładów pracy. Pozwala na zintegrowane działania na wielu płaszczyznach i pracę w systemie kilku osób jednocześnie.

 Symfonia

Symfonia ERP dla biur rachunkowych to dobre rozwiązanie, gdy potrzeba systemu, który obsługuje firmy o wielu strukturach i podstrukturach, mając duże oraz wielorakie potrzeby względem bieżącej i przyszłościowej obsługi księgowej. Zaletami, jakie wynikają z pracy z tym systemem cedują głównie na szybkiej obsłudze firm o wielu potrzebach, łatwości wymiany danych z klientami, którzy mają dostęp systemów oraz możliwość nieustannego rozszerzenia funkcjonalności systemu Symfonia ERP.

Poza tym zakup oprogramowania zawiera pakiet atrakcyjnych rabatów na start. Dzięki uczestniczeniu w programie można odbierać atrakcyjne  nagrody i zakupywać zniżki na szkolenia.

Zalety Symfonii ERP

Symfonia stawia także na promowanie biur rachunkowych w sieci. Ponadto oprogramowanie to zapewnia swobodny dostęp do informacji zarządczej o danym kliencie, a także posiada narzędzia umożliwiające szybka i skuteczną analizę oraz ocenę kondycji finansowej danego klienta, w płaszczyźnie rocznej lub wieloletniej.

Symfonia ERP to także wielopoziomowy plan kont oraz pełna synchronizacja wszelkich działań księgowych, przy jednoczesnym naliczaniu kilkunastu danych z obrębu wielu stanowisk pracy przez co nawet wiele osób może bez żadnych przeszkód działać w systemie, i to w jednym czasie. Oprogramowanie stwarza warunki do szybkiego rozliczania płatności grupowych, jest bezpieczne i wydajne.

Sam system oparty jest o zastosowanie nowoczesnej platformy Microsoft SQL Server. Dzięki powyższemu daje to pełną gwarancję na bezpieczeństwo wszelkich posiadanych i gromadzonych zasobów informacyjnych, przy jednoczesnym połączeniu z wygodą ich przechowywania i aktualizowania oraz stosunkowo niskimi kosztami zarządzania danymi klientów.

Program ten to także zintegrowane, bardzo skrupulatnie rozbudowane mechanizmy, które służą do obsługi tak zwanych dokumentów elektronicznych, szczególnie popularnych obecnie e-faktur. Dodatkowo oprogramowanie zapewnia pełną kontrolę oraz bezpieczeństwo w kwestii każdorazowej wymiany dokumentów. Narzędzia analityczne Sage Symfonia ERP Business Intelligence umożliwiają także pełne dopasowanie systemów raportowych pod kątem indywidualnych potrzeb klienta.

Najczęściej wymieniane wady tego typu oprogramowań

Do podstawowych wad, jakie zaliczamy względem posiadania tego typu oprogramowania w biurach rachunkowych zaliczamy m.in.:

1. Przymus biegłej znajomości środowiska Windows oraz innych programów typu Office,

2. Żeby nie narobić sobie niepotrzebnego bałaganu, należy odpowiednio wcześniej ustawić wszystko pod daną firmę i odpowiednio skonfigurować wszelkie moduły,

3. Niestety program robi błędy w naliczaniu kwoty brutto, dla sprawdzenia trzeba ją przeliczyć ręcznie,

4. Można łatwo pomylić bufor z księgą i wrzucić dane bezpośrednio do systemu, nawet te z pomyłką.

5. Koszty Symfonii dużo wyższe nić u konkurencji,

Zdaniem Piotra Jesionka – głównym problemem Comarchu trudnym do ogarnięcia osobom nie przyzwyczajonym do tego stylu jest dwutorowa ewidencja płatności – wystawienie faktury powoduje powstanie tzw. płatności handlowej (można ją już rozliczać), a zaksięgowanie tej faktury tworzy dodatkowo rozrachunek księgowy na koncie rozrachunkowym.

Niestety nie ma idealnego rozwiązania w kwestii oprogramowania dla biur rachunkowych. Każde posiada szereg zalet i kilka wad. Wszystko zależy od tego, czym kierujemy się przy wyborze i do czego ów program ma nam służyć.

Jakie są Wasze opinie na ten temat i czy korzystacie z tego oprogramowania na co dzień?

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *