kask lumos helmet

Jeżdżenie na rowerze po mieście jest nie tylko wygodne, ale również bardzo zdrowe. Niestety taka jazda wymaga od Ciebie o wiele więcej uwagi, bo w końcu musisz cały czas obserwować co robią inni kierowcy. Aby ją ułatwić amerykański startup przygotował dla Ciebie wyjątkowy kask Lumos.

Wyzwania

Jednym z podstawowych wyzwań dla miejskich rowerzystów jest sygnalizowanie kierunku jazdy. Można to oczywiście robić rękami, ale nigdy nie masz pewności, że kierowca samochodu zauważył Twój gest, nie wspominając już o tym, że po zmroku taka sygnalizacja jest kompletnie bezużyteczna.

Kolejnym wyzwaniem, z którym musisz się zmierzyć jest widoczność po zmroku. Oczywiście możesz stosować światła do roweru oraz sygnały odblaskowe (notabene jest to jak najbardziej wymagane), ale ich ilość i intensywność nie zawsze są wystarczające. Zdając sobie sprawę z tych trudności amerykański startup, którego twórcami są Jeff Cheng i Eu-Wen Ding, przygotował Lumos, czyli podświetlany kask.

Zobacz tutaj jak prezentuje się ten nowoczesny kask rowerowy.

Produkt

Kask Lumos to nowoczesny i wytrzymały kask o opływowym kształcie dostępny w trzech kolorach (biały, czarny, niebieski). Kask posiada certyfikaty CPSC i EN1078, co jest gwarancją jego najwyższej jakości wykonania i bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Jego całkowita masa to 410 g. Lumos jest dostępny w dwóch rozmiarach: L i M.

W środku kasku zamontowano zestaw zintegrowanych diod LED. Lumos posiada światła przednie, kierunkowskazy, a także światła stopu. Te ostatnie są uruchamiane automatycznie gdy naciśniesz hamulec i zmniejszysz prędkość. Z kolei, kierunkowskazy są włączane przez specjalny zdalny pilot, który mocujesz na rączce roweru. Kask Lumos ładuje się za pomocą kabla USB. Na jednym ładowaniu możesz jeździć przez ok. 3 godziny. Dodatkowo, sprzęt jest wodoodporny.

Wygoda i funkcjonalność

Lumos to bez wątpienia spełnienie marzeń osób dla których poruszanie się po mieście rowerem jest czymś naturalnym i chcą to robić w sposób maksymalnie bezpieczny. Jeśli chcesz nabyć ten kask to możesz to zrobić na tej stronie . Cena wynosi na dzień dzisiejszy to 199 dolarów.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *