lokalizator przedmiotów

Gubienie różnych rzeczy to problem wielu osób. Jeśli są to przedmioty mało istotne i niedrogie to problem nie jest tak duży. Co innego, gdy zgubisz kluczyk do samochodu lub kartę debetową. Na szczęście możesz ustrzec się przed takim niebezpieczeństwem i postawić na skuteczny lokalizator przedmiotów.

Yepzon

Fińska firma Yepzon wie co, to skuteczne lokalizatory przedmiotów. Najnowsza propozycja firmy to wodoodporne urządzenie mające kształt lekkiej i małej zawieszki. Zawieszkę wystarczy zamontować przy przedmiocie, który chcesz mieć cały czas na oku. Kolejny krok to zainstalowanie aplikacji Yepzon na Twoim smartfonie. To właśnie z jej pomocą może lokalizować aktualną pozycję klucza lub plecaka. Urządzenie wykorzystuje komunikację NFC i Bluetooth 4.0. Lokalizacja opiera się na systemach GSM Cell ID, Bluetooth LE oraz GPS.

Jako użytkownik możesz dowolnie konfigurować sprzęt, co wpłynie na długość pracy baterii (od 2 tygodni do kilku miesięcy). Koszt tego niewielkiego breloka to 399 zł. W tej cenie otrzymujesz 30 MB danych lokalizacyjnych. Oprócz znajdywania przedmiotów Yepzon świetnie sprawdzi się również przy lokalizowaniu małych dzieci, starszych osób, a także zwierząt domowych.

Duet Protag

Jeśli zależy Ci na tańszym rozwiązaniu to możesz postawić na niezwykle popularny lokalizator Duet Protag. Urządzenie ma kształt kwadratowej zawieszki o obłych krawędziach. Jest dostępne w wielu kolorach, więc będzie znakomicie pasować do torebek, plecaków, kluczy, czy ubrań.

Duet Protag działa w oparciu o aplikację na smartfona. Lokalizowanie przedmiotów odbywa się na zasadzie ciepło-zimno. To oznacza, że gdy Twój telefon oddali się zbyt daleko od lokalizatora to oba urządzenia zaczną wydawać sygnał alarmowy. Transfer danych między smartfonem i brelokiem opiera się na technologii Bluetooth. Dodatkowo, aplikacja w telefonie zaznacza na mapie miejsce, gdzie ostatnio nawiązała połączenie z przedmiotem.

Ten prosty w obsłudze lokalizator przedmiotów to koszt około 119 zł.

Inwestycja, która się opłaca

Dobry lokalizator to niekoniecznie ekstrawagancki gadżet, ale praktyczne urządzenie, które może zaoszczędzić Ci wiele kłopotów i nerwów. Dzięki niewielkim rozmiarom takie lokalizatory przedmiotów jak Yepzon czy Duet Protag są praktycznie niezauważalne. Dołączone aplikacje  pozwalają na ekspresową lokalizację zguby (człowieka, zwierzęcia, przedmiotu) i przez to znacznie skracają czas poszukiwań.

Jeśli znasz jakieś inne lokalizatory podziel się z nami i napisz w komentarzu.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *