komunikator społecznościowy

Sprawna komunikacja przez Internet wymaga odpowiednich narzędzi. Do tego celu najlepiej stosować wydajne i wygodne w obsłudze komunikatory społecznościowe. Wybór jest bardzo duży, np. Skype, Slack, Yammer. Niektóre z komunikatorów są z kolei elementem rozwiniętych sieci społecznościowych, np. Google Hangouts czy Facebook Messenger.

 Jeśli interesują Cię jednak komunikatory oferujące szybkość, swoiście rozumianą niekonwencjonalność oraz maksymalną wygodę, to rzuć okiem na WhatsApp i Snapchat. 

WhatsApp

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów mobilnych. W chwili obecnej korzysta z niego około 800 milionów użytkowników. WhatsApp jest dostępny dla wszystkich smartfonowych systemów operacyjnych. Co więcej, możesz z niego korzystać na komputerze, a to dzięki klientowi webowemu sprzężonemu z wyszukiwarką Google Chrome.

Aby skorzystać z komunikatora musisz podać swój numer telefonu. Jest on Twoim identyfikatorem i tym samym zastępuje adres mailowy. Po podaniu numeru nie musisz już dokonywać żadnych dodatkowych rejestracji i możesz przejść do rozmowy. Do Twojej dyspozycji jest edytor wiadomości z takimi podstawowymi funkcjami jak dodawanie emotikonów i multimediów. Ponadto, możesz z pomocą WhatsApp prowadzić rozmowy głosowe.

WhatsApp oferuje prostą obsługę, intuicyjny sposób odszukiwania kontaktów (wpisujesz po prostu numer telefonu danej osoby) oraz możliwość grupowych rozmów audio. Z wad tego komunikatora należy wymienić brak rozmów wideo. Nie zmienia to jednak faktu, że WhatsApp jest liderem jeśli chodzi o wygodę obsługi i łatwość kontaktu.

Snapchat

Jest interesują Cię komunikatory społecznościowe oferujące archiwizowanie danych, to Snapchat nie jest dla Ciebie. Podstawowym wyróżnikiem tej aplikacji jest fakt, że wysłane wiadomości są po kilku chwilach kasowane. W ten sposób twórcom komunikatora udało się uzyskać niesamowity efekt tymczasowości i ulotności rozmowy.

W przeciwieństwie do WhatsAppa, Snapchat nie stawia na rozmowy audio i wiadomości tekstowe. Jest to platforma nastawiona na komunikację za pomocą krótkich filmików wideo oraz zdjęć.

Do rejestracji w aplikacji potrzebne jest podanie swojego maila oraz daty urodzenia. Po niej przechodzisz do ekranu głównego, który wygląda jak nakładka na aparacie w Twoim smartfonie. W tle widzisz obraz z aparatu, który możesz sfotografować lub sfilmować.

Następnie wysyłasz wiadomość do znajomego lub znajomych. Tak zrobione filmy lub zdjęcia możesz okraszać napisami oraz dodanymi grafikami. Co ważne, jako wysyłający możesz ustalić jak długo wiadomość wyświetla się na telefonie odbiorcy.

Tak niekonwencjonalne podejście do komunikacji sprawiło, że Snapchat zrobił niesamowitą furorę. Wystarczy, że raz spróbujesz jak działa, a przekonasz się, że liczy się multimedialność i tymczasowość, a nie archiwizowanie i wiele funkcji tekstowych.

Podsumowanie

Snapchat i WhatsApp to komunikatory, które wyróżniają się swoją prostotą i oryginalnością. Jeśli jeszcze nie miałeś z nimi do czynienia to warto zmienić ten stan rzeczy. W końcu komunikacja online to coś więcej niż tylko Facebook Messenger i Skype.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *