Jak wybrać laptop dla 9-latka

Na początek dobrze by było ustalić jaką kwotę możesz przeznaczyć na zakup nowego laptopa? Po drugie warto zastanowić się czy koniecznie chcesz kupować laptopa dla 9-latka czy może bardziej komputer stacjonarny byłby lepszym wyborem. Zatem przyjrzymy się bliżej wadom i zaletom aby bardziej zobrazować realny świat dziecka w otoczeniu komputerów:

Notebook:

Zalety: mobilny, ponieważ można go wszędzie zabrać, mało waży, mało pobiera prądu, zajmuje również mało miejsca, jak to dzieci na pewno synek będzie mógł się pochwalić nim kolegom.

Komputer stacjonarny:

Wady: zajmuje dużo miejsca, dużo waży, pobiera więcej prądu, raczej nie zabierzesz go na wakacje ze sobą do torebki.

Jak nie patrzeć notebook wygrywa, same zalety, niby wybór jest prosty, ale nie tak szybko.

Napisałem Ci tak specjalnie żeby zobrazować jak to jest w teorii bo w praktyce jest zupełnie inaczej. Zatem przyjrzyjmy się w druga stronę indywidualnie w Twojej sytuacji.

Załóżmy, że wybierzesz laptopa i masz do wydania max. 2.000 zł.

Dzieci często lubią jeść i pić przed komputerem, czy to podczas grania czy oglądania filmów. Jeśli Twoje dziecko zaleje przykładowo klawiaturę w laptopie wymiana raczej aż taka tania nie będzie. W komputerze stacjonarnym koszt wymiany nowej klawiatury wynosi już od 20 zł. Dzieci często również się denerwują jak np. przegrają w jaką grę wtedy emocjonalnie uderzają w coś co jest najbliżej czyli w laptopa. Nie daj Boże jak to będzie matryca. Wtedy kilkaset złotych znowu do wydania. Szansa, że uderzy w komputer stacjonarny jest minimalna, bo zazwyczaj stoi gdzieś schowany w biurku. Co najwyżej zniszczy myszkę lub klawiaturę, ale koszty tego już znasz. Laptop w rękach dziecka niestety za długo nie pożyje więc to 2.000 zł w błoto.

Nie przypadkowo podałem kwotę 2000 zł ponieważ moim osobistym zdaniem to jest naprawdę absolutnie maksymalna kwota do przeznaczenia dla dziecka na laptop. Dlaczego? Powyżej tej kwoty 9 latek zwyczajnie nie wykorzysta parametrów takiego laptopa bo zazwyczaj gra w gry internetowe bądź ogląda filmy na Youtube, a takiego laptopa właśnie poszukujesz.

Również moim osobistym zdaniem dlatego warto się zastanowić czy nie wydać tych 2000 zł na komputer stacjonarny. Pomimo w/w „wad” taki komputer można łatwo rozbudować, czego nie można powiedzieć o laptopie. Można mieć sporo większy ekran.  Z czego dziecko szczególnie w grach na pewno bardziej się ucieszy i taki monitor będzie praktyczniejszy. Komputer stacjonarny pomimo, że będzie pobierał więcej prądu, to będzie również sporo wydajniejszy. Więc jak sam widzisz coś za coś.

Jak wiesz dzieci bardzo szybko rosną. Taki laptop dla 9-latka za 3 lata będzie praktycznie bezużyteczny (kiedy będzie miał już 12 lat). Będzie po prostu „stary technologicznie”, gdy Twój syn czy córka będzie chciał uruchomić bardziej wymagające systemowo gry.

Reasumując po prostu komputer stacjonarny będzie lepszym wyborem. Chyba, że bierzesz po uwagę kupno laptopa jak i zarówno komputera stacjonarnego razem z myślą, że laptop zostanie Tobie, a Twoje dziecko będzie miał nowy komputer stacjonarny i zadowoli się wszystkimi grami w jego wieku. W późniejszym czasie, gdy będzie chciał rozbudować komputer, z powodzeniem będzie mogło to zrobić. W taki sposób komputer będzie mu służył przez parę ładnych lat.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem Ci w wyborze sprzętu komputerowego i że teraz łatwiej Ci będzie podjąć decyzję co będzie lepszym wyborem. Nie ważne jaką decyzję podejmiesz, czy to będzie laptop czy komputer stacjonarny, pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się ze mną w dowolny sposób i liczyć na moją pomoc.

Jeśli na przykład będziesz miał problem z zainstalowaniem któregokolwiek programów istnieje coś takiego jak zdalna pomoc, Nie ważne jak daleko mieszkasz, czy w kraju czy za granica, za pośrednictwem Internetu połączę się z Twoim komputerem i zdalnie naprawię problem z którym masz kłopot.

Istotną sprawą niezależnie jakiego wyboru dokonasz jest oprogramowanie antywirusowe, niezbędne do sprawnego, pozbawionego wirusów działania Twojego komputera. Taki program bez problemu możesz kupić u mnie, a ja w razie potrzeby zainstaluję Ci go poprzez usługę w/w.

Jeśli wchodziłeś bądź wchodziłaś już na moją stronę, zapewne zauważysz, że oferuję szereg dodatkowych usług, z których śmiało możesz skorzystać pomimo, że mieszkasz w innym mieście niż ja. Gdy w skutek poważniejszej awarii systemu bądź dysku stracisz dane (czego oczywiście Ci nie życzę), nie załamuj się, wtedy chwyć za telefon i zadzwoń do mnie bo oferuję również taką usługę jak odzyskiwanie danych.

Spośród dostępnych usług, które oferuję, mam również gotowe produkty. Możesz swobodnie kupić nowego laptopa lub komputer stacjonarny.

Jeśli chodzi o komputer stacjonarny to nie proponuję Ci nawet gotowych zestawów. Dlaczego? W skrócie powiem, że korzystniej względem wydajności do ceny będzie złożenie komputera z dobranych odpowiednio do siebie podzespołów. Z tym również się nie przejmuj. Jeśli wybierzesz tą opcję, wybiorę za Ciebie elementy komputera złoże je w całość, w razie potrzeby zainstaluje odpowiednie oprogramowanie i wyślę do Ciebie gotowy do pracy komputer stacjonarny.

Pamiętaj, ostateczny wybór zawsze należy do Ciebie.

Nie ważne jaką decyzję podejmiesz w razie potrzeby skontaktuj się ze mną, a ja zajmę się całą resztą.

Przeczytaj również

One thought on “Jak wybrać laptop dla 9-latka, który często gra i ogląda YouTube?

  1. Wiadomo laptop dla dziecka i wybieramy i zwracamy uwage na rozne elementy mniej lub bardziej wazne. Moim zdaniem najwazniejsze jest nauczenie dziecka jak i po co z tego laptopa korzystac ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *