jak przyspieszyć androida

Twój smartfon z Androidem nie działa już tak szybko jak kiedyś? Jeśli tak to znak, że najwyższa pora abyś go przyśpieszył. Jak to zrobić? Wystarczy, że zastosujesz się do kilku prostych zaleceń, a przyśpieszenie androida stanie się faktem.

Ogranicz liczbę programów działających w tle

Włączenie smartfona zajmuje zbyt dużo czasu? Powodem może być zbyt dużo aplikacji, które uruchamiają się wraz ze startem systemu. Zabierają one pamięć operacyjną i uniemożliwiają szybkie włączanie aplikacji, które naprawdę są Ci potrzebne. Jak sobie z nimi poradzić? Pomoże chociażby aplikacja Startup Manager. Dzięki niej zredukujesz startowe programy do koniecznego minimum i zafundujesz sobie widoczne przyśpieszenie androida.

Usuń niepotrzebne pliki i programy

Jak przyśpieszyć androida? Podobnie jak komputer stacjonarny. Wystarczy, że usuniesz niepotrzebne Ci śmieci z dysku a sprzęt zacznie działać szybciej. Do tego celu najlepiej użyć specjalistycznego oprogramowania. CCleaner w wersji na Android lub 1-click Cleaner pozwolą Ci się pozbyć plików tymczasowych, historii przeglądania, rozmów, a także SMS-ów. Możesz również skorzystać z Cache Cleaner (czyszczenie pamięci podręcznej) i History Eraser (historia wyszukiwania stron www).

Do tej samej kategorii działań zalicza się również usunięcie aplikacji, których aktualnie nie potrzebujesz lub nie używasz. Nie warto, aby zajmowały cenne miejsce na smartfonie, bo ograniczają jego możliwości.

Sprawdź czy Android nie jest zawirusowany

Inną przyczyną spowolnionej pracy Twojego Androida może być obecność wirusa. Jak to stwierdzić? Zainstaluj antywirusa na swojego smartfona (najlepiej w płatnej pełnej wersji) tylko wtedy będziesz miał pewność że mas dobrą ochronę. Odpowiedź uzyskasz bardzo szybko, gdy program wykryje szkodliwe oprogramowanie. Jego usunięcie powinno poskutkować natychmiastowym przyśpieszeniem pracy sprzętu.

W kontekście wirusów na smartfonie najlepiej działać jednak w sposób prewencyjny, czyli zainstalować na wejściu aktualny program antywirusowy. Smartfon z Androidem to mały komputer i dlatego musisz go chronić w podobny sposób.

Wyłącz automatyczne aktualizacje

Kolejnym sposobem na to jak przyśpieszyć androida jest wyłączenie automatycznych aktualizacji. Choć posiadanie najnowsze wersji programu to z reguły dobre rozwiązanie, to jednak automatyczne aktualizowanie się kilkunastu aplikacji w jednym czasie może skutkować „zamuleniem” Androida. Alternatywą są aktualizacje ręczne, np. raz w tygodniu gdy nie korzystasz ze smartfona.

Aktualizuj Androida

Android to system, który ciągle ewoluuje. Jego nowsze wersje oferują stabilniejszą pracę i większe bezpieczeństwo. Jeśli Twoja wersja Androida jest już przestarzała, to najwyższy czas ją zmienić. To właśnie ten prosty gest może się okazać kluczowy w przyśpieszeniu pracy Twojego sprzętu.

Podsumowując, użytkownik smartfona z Androidem ma do dyspozycji sporo działań, które pomogą mu przyśpieszyć urządzenie. Jeśli zastosowanie się do tych wskazówek nie przyniesie pożądanych efektów, to pozostaje już raczej tylko wymiana smartfona na nowy.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *