pancerny smartfon

Kiedy myślisz o nowoczesnym smartfonie, to do głowy przychodzą Ci w pierwszej kolejności  duże ekrany, cienkie i delikatne obudowy oraz smukłe kształty. Nowoczesny smartfon to jednak nie tylko takie urządzenia. W tej kategorii są również telefony stworzone do bardziej wymagających warunków czego przykładem jest najnowszy smartfon CAT S60.

Smartfon do zadań specjalnych

CAT S60 to urządzenie stworzone z myślą o osobach pracujących w trudnych warunkach, np. pracownikach budowlanych czy inżynierach. Urządzenie wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością połączoną z wydajnością i nowatorskimi funkcjami. To wszystko sprawia, że warto zwrócić na nie uwagę nawet jeśli nie pracujesz na co dzień na platformie wiertniczej.

Parametry techniczne

Od strony specyfikacji technicznej CAT S60 prezentuje się lepiej niż dobrze. Jeśli zdecydujesz się na tego smartfona to otrzymasz ośmiordzeniowy procesor Qualcomm MSM8952-3. Dodatkowo telefon jest wyposażony w 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. CAT S60 posiada niezwykle wydajną baterię litowo-jonową 3800mAh.

Wygląd i obudowa

Smartfon CAT S60 posiada ekran o wielkości 4,7 cali oferujący jakość wyświetlania HD (1280-720 pikseli). Sam telefon wygląda bardzo masywnie i elegancko dzięki obudowie w kolorach czarnym, srebrnym i złotym. Jego wymiary to 147.9 x 73.4 x 12.66 mm.

Wytrzymałość

To z pewnością nawiększy atut tego smartfona. Po pierwsze, jest on wodoodporny przez 60 minut do głębokości 5 metrów. Po drugiej, obudowa została tak zaprojektowana, że żaden pył lub piasek nie dostanie się do wnętrza telefonu. Po trzecie, ekran CAT S60 został pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 4, które wytrzymuje upadek na beton z 1,7 metra. Po czwarte, smartfon spełnia wojskowe standardy, m.in. jest w stanie funkcjonować w temperaturach od -25°C do 55°C. Dodatkową wytrzymałość zapewnia mu wewnętrzna stalowa ramka.

Funkcje

Na tym jednak nie koniec, ponieważ twórcy smartfona wyposażyli go w zestaw przydatnych funkcjonalności. Posiada on kompas, czujnik światła, czujnik bliskości, a także akcelerometr. Największym novum jest jednak kamera termowizyjna. Smartfon CAT S60 to pierwszy telefon w historii, który ją posiada. Dzięki kamerze będziesz mógł filmować swoje otoczenie w podczerwieni. Obsługa kamery jest bardzo prosta i wykorzystuje specjalne oprogramowanie.

Wyjątkowe urządzenie

Choć CAT S60 to wydatek rzędu 2800 zł, to cena nie wydaje się być wygórowana na możliwości jakie oferuje telefon. Z jednej strony posiada bardzo wydajne możliwości techniczne. Z drugiej zaś oferuje wygodną obsługę (możesz z niego korzystać w rękawiczkach, mokrymi rękami) oraz ponadprzeciętną wytrzymałość  na granicy pancerności.

Co więcej, CAT S60 jako pierwszy posiada kamerę termowizyjną z prawdziwego zdarzenia. Jeśli dołożysz do tego masywny i jednocześnie elegancki wygląd, to otrzymasz produkt rzeczywiście wyjątkowy.

Przeczytaj również

One thought on “CAT S60 – pancerny smartfon do zadań specjalnych

  1. W sumie to niewiele się różni od mojego Hammera, no może wyglądem i ceną. Mój nie ma kamery termowizyjnej, ale to już jest chyba tylko taki bajer 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *