tablet z windows

Tablet to praktyczne urządzenie, które może służyć Ci zarówno do pracy jak i do zabawy. Na rynku znajdziesz wiele propozycji różniących się pod względem parametrów oraz ceny.

Co jeśli jednak chcesz wybrać tablet, który jest w rozsądnej cenie, ma satysfakcjonujące Cię możliwości porównywalne do laptopa, a w dodatku posiada system operacyjny Windows? Poniżej znajdziesz zestawienie tablet z windows, które powinno Ci pomóc w wyborze najlepszej opcji.

Specyfikacja

Jakie tablety z Windows Cię konkretnie interesują? W teorii wymagania systemu Windows 8.1 lub najnowszej dziesiątki nie są wysokie. Potrzebne jest minimum 1 GB RAM, procesor 1 GHz, GPU, który obsługuje DirectX 9 ze sterownikiem WDDM oraz minimum 16 GB pamięci użytkowej.

Niedużo, ale jest jednak jedno „ale”: w praktyce Twój tablet musi być mocniejszy abyś mógł cieszyć się płynnym działaniem. Jaka jest więc optymalna specyfikacja? Najlepiej żeby Twój tablet miał co najmniej 2 GB pamięci RAM i 32 GB miejsca na dysku. Przydałby się również procesor z nieco większym taktowaniem.

Jeśli chodzi o tablet windows to specyfikacja obejmuje również wielkość ekranu. Tutaj decyzja należy do Ciebie: albo zależy Ci na urządzeniu stricte mobilnych (wtedy 8 cali w zupełności wystarczy), albo chcesz mieć tablet do przyjemnej pracy i zabawy – wtedy 10-12 cali to optymalna wielkość.

Na koniec pozostaje określić czym jest „rozsądna cena”. W tym przypadku będzie się ona mieścić w przedziale od 800 do 1500 zł. Jeśli dodasz do tego możliwości porównywalne do laptopa to jasne stanie się, że szukasz tabletu-hybrydy.

Skoro masz już podstawowe informacje techniczne i cenowe, to pora przejść do konkretnych modeli.

Kruger & Matz EDGE 1082 i 1160

Oto dwa modele, które świetnie wpisują się w wyżej opisaną specyfikację. Pierwszy oferuje 10-calowy ekran i kosztuje około 800 zł. EDGE 1082 to procesor 1.33 Ghz oraz 2 GB pamięci RAM. Do tego dostajesz 32 GB pamięci i możliwość jej rozszerzania z pomocą kart microSD. Urządzenie można kupić w parze z klawiaturą.

 Jeśli dysponujesz nieco większą sumą (1200 zł) to możesz kupić model EDGE 116. Oferuje on większą pamięć (64 GB) oraz większy ekran (11,6 cala). Dodatkowo, ten tablet posiada znacznie mocniejszą baterię o pojemności 9500 mAh. Reasumując, dwa modele od Kruger & Matz to solidne hybrydy, które nie zrujnują budżetu i pozwolą na wydajną pracę i rozrywkę.

Lenovo Yoga 2

Inną interesującą propozycją jest znana linia Yoga od Lenovo. Jest to kolejny przykład czyli tabletu z funkcjami laptopa. Tablet kosztuje około 1300-1500 zł. W tej cenie otrzymujesz 10-calowy ekran oraz procesor o mocy 1,86 Ghz. Yoga 2 posiada 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci na dysku. Do modelu dołączona jest klawiatura, która łączy się z monitorem magnetycznie. Pełni ona również funkcję okładki. Urządzenie oferuje interesuje połączenie możliwości niezłej klasy laptopa z klasycznym tabletem.

Asus Transformer Book T100TAM

Prezentując tablety-hybrydy w rozsądnej cenie nie sposób nie wspomnieć o modelu Asus Transformer Book. Wersja T100TAM oferuje 10-calowy wyświetlacz, 32 GB pamięci, 2 GB RaM oraz proces o taktowaniu 1,46 GHz. Za takie parametry zapłacisz około 1500 zł. Asus jest wyposażony w klawiaturę, która pozwala na wydajną pracę w trybie laptopa. Największym atutem tego sprzętu jest jednak dodatkowy dysk HDD o pamięci 500 GB, który jest wbudowany w stację dokującą.

Co wybrać?

Powyższa lista prezentuje tylko niektóre, wyróżniające się tablety z Windows oferujące funkcję laptopa. Warto przemyśleć zakup takiej hybrydy bo jest ona w stanie zastąpić Ci dwa urządzenia za tę samą cenę.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *