czas pracy smartfona

Smartfon to urządzenie, które towarzyszy Ci na każdym kroku. Dzięki niemu możesz nie tylko dzwonić i esemesować ale również korzystać z Internetu, robić zdjęcia i filmiki, a także grać w różne gry.

To prawdziwie wielofunkcyjne urządzenie bardzo ułatwia życie, ale żeby było wystarczająco wygodne musi posiadać wydajną baterię. Sprawdź, które z aktualnie dostępnych smartfonów cechują się największą wydajnością.

Zużycie energii a mobilność

Wydajność smartfona to w żadnym wypadku kwestia drugorzędna. Z racji swoich parametrów i możliwości smartfony są urządzeniami niezwykle energochłonnymi. Można się oczywiście skupiać na jakości kamery, wielkości pamięci, czy procesorze, ale tak naprawdę te wszystkie funkcje są niczym jeśli czas pracy smartfona jest krótki i co chwile trzeba go ładować.

Ten temat jest bezpośrednio związany z mobilnością jaką w założeniu ma oferować smartfon. Jeśli autonomia urządzenia wynosi raptem kilka godzin, to zamiast komfortu użytkowania kończy się na nerwowym spoglądaniu na pasek zasilania i szukaniu najbliższego gniazdka, co jest utrapieniem zwłaszcza jeśli jesteś w miejscu publicznym lub w podróży.

Liderzy rynku

Producenci zdają sobie sprawę, że taka kwestia jak „smartfon czas pracy” ma znaczenie zasadnicze. Dlatego najnowsze modele kładą duży nacisk na to, aby użytkownik mógł korzystać autonomicznie ze smartfona przez jak najdłuższy czas.

Aktualnym liderem rynku na tym polu jest Samsung ze swoim modelem Galaxy J7. Ten sprzęt wyprzedza znacząco resztę konkurencji i oferuje aż 17 i pół godziny pracy bez ładowania. Przy okazji oferuje naprawdę świetną specyfikację techniczną.

Na drugiej pozycji znajduje się smartfon od Asusa. Zenfone Max posiada baterię o mocy 5000 mAH zapewniającą autonomiczny czas pracy smartfona rzędu 17 godzin. Na ostatnim miejscu podium jest Acer Liquid Zest Plus. Ten smartfon zapewni autonomię rzędu 14 i pół godziny, a to za sprawą baterii 5000 mAH.

Jeśli chodzi o wydajność smartfona to warto również wspomnieć o takich modelach jak Huawei Mate 8 (12,5 godz.), Samsung Galaxy A5 (12,2 godz.), oraz Samsung Galaxy S7 Edge (13,13 godz.). Godne uwagi są także modele Meizu Pro 5 (11,42 godz.) czy ZTE Blade A452 (12,17 godz.).

Podsumowując, jeśli szukasz odpowiednio wydajnego urządzenia to nie powinno być z tym zbyt dużych problemów. Na rynku czeka na Ciebie kilka bardzo interesujących propozycji, a czas pracy od 11 do nawet 17 godzin pozwoli Ci swobodnie cieszyć się smartfonem i nie przejmować następnym ładowaniem.

Czas idzie do przodu, technika również, a co za tym idzie wychodzą coraz nowsze, lepsze modele. Podziel się z nami ile “trzyma” Twój smartfon. Być może Twoja podpowiedź będzie inspiracją do zakupu właśnie takiego samego modelu.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *