aplikacja Pola

Jeśli zależy Ci na tym, aby wspierać polską gospodarkę i kupować produkty wytwarzane w naszym kraju, to z pomocą przyjdzie Ci aplikacja Pola stworzona przez Klub Jagielloński. Sprawdź jak z niej korzystać.

Dostępność

Aby móc skorzystać z możliwości programu Pola wystarczy wejść na www.pola-app.pl i ściągnąć darmową aplikację z Google Play (dla smartfonów z Anroidem) lub App Store (dla smartfonów z iOS). Wkrótce Pola aplikacja będzie również dostępna dla smartfonów z Windowsem w Windows Phone Store.

Sposób działania

Po zainstalowaniu aplikacji na swoim smartfonie możesz przejść do sprawdzania produktów w sklepie. Oczywiście musisz mieć w tym celu włączony dostęp do Internetu. Aby zeskanować produkt najeżdżasz na niego obiektywem aparatu w smartfonie. Po kilku sekundach w aplikacji pojawi się informacja o producencie oraz o stopniu „polskości” produktu.

Jakie informacje dostarcza Pola?

Wystarczy, że klikniesz na nazwę firmy a na ekranie wyświetlą się szczegółowe informacje o niej. Aplikacja Pola powie Ci czy przedsiębiorstwo produkuje w Polsce, a także czy prowadzi ono w naszym kraju badania i rozwój.

 Ponadto, Pola poinformuje Cię czy firma jest zarejestrowana w Polsce, formalnie płaci tu podatki i czy jest częścią międzynarodowego koncernu. Dodatkowo, Pola aplikacja zawiera krótką notkę o historii firmy oraz pokazuje jaki jest w niej udział polskiego kapitału.

Na tym jednak nie koniec. Wyróżnikiem aplikacji jest to, że przyznaje ona punkty od 0 do 100, które określają w jakim stopniu produkt jest polski. I tak 35 punktów dotyczy stopnia udziału polskiego kapitału, 10 punktów jest odpowiednio przyznawane za nie bycie częścią zagranicznego koncernu i za figurowanie w polskich rejestrach. 30 punktów otrzymuje się za produkcję w Polsce, a 15 za badania i rozwój w naszym kraju. Sumaryczny wynik jest prezentowany w formie czerwonego paska.

Czas spróbować

Jak widać Pola oferuje rzetelne informacje przedstawione w bardzo rozsądny sposób. Szeroka baza danych firm, możliwość zgłaszania uwag i modyfikacji, a także niezwykle prosty sposób działania sprawiają, że aplikację można wykorzystywać z łatwością przy codziennych zakupach. Dzięki Poli zyskasz większą świadomość i zaczniesz kupować więcej polskich produktów.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *