zdrowy sen a technologia

Masz problemy ze snem i z zasypianiem? Czujesz się zmęczony zaraz po przebudzeniu? W takiej sytuacji warto pomyśleć o tym jak na Twój zdrowy sen może korzystnie wpłynąć technologia. Sprawdź kilka nowatorskich wynalazków, które mogą Ci w tym pomóc.

Przed snem

Higiena snu zaczyna się przez położeniem się do łóżka. Jeśli regularnie korzystasz z laptopa, tabletu lub smartfona to zainstaluj na nim odpowiedni filtr światła. Dzięki niemu niebieskie światło emitowane przez ekrany przestanie negatywnie wpływać na Twoje zasypianie. Wśród tego typu aplikacji dużą popularnością cieszy się Twilight.

Możesz również zainwestować w żarówki, które zmieniają kolor emitowanego światła naśladując zmiany na zewnątrz. Przykładem jest choćby seria Philips Hue, którą możesz ustawić zgodnie z potrzebami. 

W łóżku

Jeśli liczy się dla Ciebie zdrowy sen to warto pomyśleć o gadżecie o nazwie Withings Aura. Jest to wielofunkcyjne rozwiązanie, które łączy w sobie detektor rodzaju snu do umieszczenia pod materacem, światło zmieniające kolor w trakcie nocy, inteligentny budzik oraz głośnik. Z pomocą tego gadżetu nie tylko łatwiej zaśniesz (dźwięki fal uderzających o brzeg, które kołyszą Cię do snu), ale również nie przebudzisz się w nocy z powodu zbyt mocnego światła (Aura emituje w nocy czerwone światło, które zmienia kolor wraz z upływem czasu).

Budzenie

To samo urządzenie pomoże Ci się obudzić w najodpowiedniejszym momencie. Withings Aura najpierw zidentyfikuje kiedy jesteś w lekkiej fazie snu, a następnie zacznie powoli zmieniać kolor do niebieskiego i wysyłać co rusz do głośniejsze dźwięki budzika.

Technologia pomocna w spaniu

Jak widać połączenie odpowiednich aplikacji do eliminowania nienaturalnego niebieskiego światła ekranów oraz wyposażenie domowych lamp w dostosowujące się do potrzeb dnia światła to znakomity pomysł na zdrowy sen. Jeśli dołożysz do tego gadżet Withings Aura i odpowiednio go ustawisz to higiena snu i jego jakość diametralnie wzrosną. Dla lepszego monitorowania Twojego snu warto pomyśleć również o opasce Microsoft Band 2.

 A Ty jakie znasz inne sposoby na dobry, zdrowy sen?

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *