awaria tabletu

Tablety cieszą się niesłabnącą popularnością, bo stanowią wygodną alternatywę dla klasycznych laptopów i pozwalają na bardzo swobodne przeglądanie stron internetowych, komunikowanie się online (sieci społecznościowe, e-mail), a także na korzystanie z aplikacji i gier.

Mimo swoich niezaprzeczalnych zalet tak jak każde urządzenie elektroniczne również tablety cierpią na rozmaite problemy techniczne. Awaria tabletu to temat z którym jako użytkownik możesz spotkać się równie często jak z awarią smartfona. Sprawdź które awarie tabletów są najczęstsze.

Nieładująca się bateria

Właściwe działanie tabletu wymaga sprawnej baterii. Niestety z czasem jej moc słabnie. Dodatkowo sama bateria może ulec uszkodzeniu. W takich sytuacjach najlepsze rozwiązanie to jej wymiana. Jak użytkownik nie jesteś jednak w stanie z całą pewnością stwierdzić czy problemem szybko rozładowującego się lub niewłączającego się tabletu jest popsuta bateria.

Równie dobrze za takimi symptomami może stać uszkodzony układ ładowania baterii na płycie głównej, gniazdo zasilania lub po prostu sam zasilacz. Żeby określić, co stoi za problemem niezbędna jest fachowa diagnoza, którą może wykonać tylko sprawdzony serwis.

Uszkodzenie wyświetlacza

Oprócz problemów z bateriami to właśnie kłopoty z wyświetlaczem należą do najczęstszych. Stłuczone lub zbite wyświetlacze nie tylko źle wyglądają, ale również nie pozwalają na komfortowe oglądanie treści na tablecie. Co więcej, takie uszkodzenie wyświetlacza może utrudniać Ci wykorzystywanie wszystkich funkcji dotykowych, a w ostateczności w ogóle uniemożliwić korzystanie z tabletu.

Wymiana uszkodzonego wyświetlacza oznacza konieczność rozmontowania całego urządzenia, co nie zawsze jesteś w stanie wykonać sam w domu. Dodatkowym problemem jest to, że uszkodzeniu mogła ulec tylko jedna z jego części, np. zintegrowany panel dotykowy, którego z racji mocnej konstrukcji nie sposób oddzielić.

Co w takich sytuacjach robić? Profesjonalny serwis zajmie się nie tylko ocenieniem sytuacji, ale również wymianą bądź całego wyświetlacza z zintegrowanym panelem dotykowym, tzw. digitizerem lub jednego z jego elementów.

Zalanie tabletu

W kategorii awaria tabletu znajdziesz również bardzo często zalanie. Co ciekawe, zalanie tabletu napojem, wodą lub po prostu gorącą herbatą nie musi oznaczać natychmiastowych objawów. Mogą one pojawić się znacznie później, a Ty możesz wcale nie skojarzyć problemów z wyświetlaniem lub zawieszaniem się z zalaniem, które nastąpiło kilka dni lub tygodni temu.

Jeśli zalałeś swój tablet a on mimo wszystko działa to najlepiej zrobisz zanosząc go prewencyjnie do serwisu po to, aby został wyczyszczony. W ten sposób unikniesz zwarć, korozji oraz rozmaitych problemów w przyszłości.

Tablet to urządzenie z którego korzystasz na co dzień. Jeśli zależy Ci aby wyżej wymienione awarie nie uziemiły go na dobre, to w razie jakichkolwiek problemów skontaktuj się z fachowcem. Powie Ci on szczerze czy warto inwestować w naprawę tabletu czy może jest już na nią za późno.

Przeczytaj również

One thought on “Najczęstsze awarie tabletów – usterki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *