nauka jezyków obcych

W sieci czeka na Ciebie szeroki wybór aplikacji i programów do nauki języków obcych. Chcąc wybrać najlepsze rozwiązanie należy kierować się wygodą i skutecznością. Jeśli tak to warto spróbować aplikacji Memrise.

Informacje podstawowe

Memrise to aplikacja dostępna w formacie webowym (www.memrise.com) oraz jako aplikacja mobilna na Twojego smartfona. Program oferuje możliwość nauki języków obcych za pomocą gotowych kursów, gdzie nauka języków obcych polega na powtarzaniu określonych słów i zwrotów. Memrise jest dostępny w wersji darmowej (oferującej podstawowe funkcje) i wersji z abonamentem (dodatkowe funkcje, np. trudne słowa).

W chwili obecnej program oferuje tysiące różnorodnych kursów językowych. Oprócz gotowych materiałów do nauki języków aplikacja pozwala Ci na tworzenie własnych kursów.

Co ją wyróżnia?

Jeśli interesuje Cię np. nauka angielskiego online to Memrise ma dla Ciebie trzy funkcje, które znacznie ją przyśpieszą. Po pierwsze, wspomniany wcześniej dostęp do dużej liczby materiałów przygotowanych przez innych użytkowników.

Po drugie, możliwość tworzenia własnego kursu języka angielskiego opartego o wybrane zwroty czy słowa. Do takiego kursu możesz na bieżąco dodawać nowe elementy a także wzbogacać go o pliki audio i grafiki.

Po trzecie i najważniejsze, Memrise to program oparty o prostą i skuteczną w działaniu metodę nauki. Na pierwszy rzut oka może wydawać się ona dość banalna – ot wpisujesz lub zaznaczasz odpowiedzi i dostajesz informację zwrotną czy wybrałeś właściwe.

Ten prosty schemat został jednak udoskonalony przy pomocy świetnej grafiki motywującej do nauki oraz uprzyjemniającej kolejne powtórzenia (nauka angielskiego online, której metaforą jest podlewanie słów i wyrażeń jak roślin), co pozwala uniknąć monotonii. Ponadto, aplikacja oblicza za Ciebie kiedy należy wykonać kolejne powtórzenie w oparciu o wiedzę psychologiczną a także Twoje poprzednie wyniki.

Podsumowanie

Choć na pierwszy rzut oka Memrise może wydawać się zwykłą aplikacją do powtarzania słówek, to dzięki subtelnym detalom i popartej naukową wiedzą konstrukcji rozgrywki (odpowiednie nagrody, motywujące grafiki, monitorowanie osiągnięć) staje się prawdziwym zbawieniem osób dla których nauka języków jest skuteczna ważna i interesująca. Tutaj możesz poznać szczegóły tego świetnego programu.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *