czytnk kobo aura one

Niedawno  weszła na rynek nowa konkurencja dla czytników Kindle. A to za sprawą kanadyjskiego producenta Kobo, który wprowadził do sprzedaży nowy model z wyższej półki, czyli Kobo Aura One.

Rewolucyjne zmiany

Jeśli zależy Ci na sprzęcie, który zapewni najwyższy komfort czytania to czytnik Kobo Aura One z pewnością Cię zadowoli. Tym, co go wyróżnia jest największy dostępny na rynku ekran o wielkości 7,8 cala i niesamowitej rozdzielczości 1872 x 1404. Dodatkowo, czytnik będzie liderem jeśli chodzi o gęstości pikseli – 300 ppi. Dzięki tym parametrom  Kobo Aura One sprawi, że czytanie będzie o wiele wygodniejsze, a wszystkie litery będą wyświetlane bardzo precyzyjnie.

Kolejną rewolucją technologiczną, którą proponuje Kobro jest możliwość zmiany oświetlenia ekranu. Funkcja ComfortLight PRO pozwala modyfikować barwę ekranu w zależności od pory dnia. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ ciepłe światło wyświetlane wieczorem przed snem znacznie ułatwia zaśnięcie po lekturze.

Ponadto, czytnik Kobo Aura One będzie pierwszym czytnikiem na rynku o wodoodporności w klasie IPX8. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że może być zanurzony w wodzie do 2 metrów i nie wpłynie to negatywnie na jego działanie.

Parametry techniczne

Urządzenie zostało wyposażone w procesor o mocy 1 Ghz. Posiada także 512 MB RAM, co stanowi standard w przypadku dobrej jakości czytników. Ma ono także 8 GB pamięci wewnętrznej, co pozwoli na przechowywanie ponad 6 tys. książek w formacie e-book. Bateria w czytniku jest w stanie wytrzymać bez ładowania 1 miesiąc ciągłego użytkowania.

Kobo Aura One obsługuje 15 różnych formatów plików i pozwala na dostosowywanie czytania za pomocą 50 stylów i 11 czcionek. Czytnik komunikuje się bezprzewodowo przy pomocy interfejsu Wi-Fi 802.11n i przewodowo standardowym kablem micro USB.

Warto dodać, że urządzenie nie będzie posiadać przycisków fizycznych (będzie tylko obsługa dotykowa), a jego masa wyniesie 230 g, czyli mniej więcej tyle co większość czytników o mniejszym 6-calowym ekranie.

Podsumowując, za sprawą swoich innowacyjnych funkcji oraz świetnych parametrów Kobo Aura One ma szansę namieszać na rynku czytników. Jego koszt ma wynieść równowartość 229 dolarów, co wydaje się rozsądną ceną za komfort i możliwości jakie oferuje to urządzenie.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *