ściąganie filmów z Youtube

Youtube to niewyczerpalne źródło filmów. Znajdziesz tutaj pełnometrażowe filmy, teledyski, utwory muzyczne, nagrania z różnych wydarzeń i wiele więcej. Tradycyjny sposób konsumpcji takich treści sprowadza się do oglądania lub słuchania online.

Co jednak jeśli jakiś film, filmik lub utwór przypadł Ci tak do gustu, że chcesz go mieć na swoim dysku? Czy możesz go ściągnąć prosto z Youtube’a? Okazuje się, że pobieranie z Youtube jest prostsze niż myślisz, a metod jest naprawdę dużo.

Ściąganie online

Najpopularniejszym sposobem na ściąganie filmów z Youtube jest wykorzystywanie specjalnych konwerterów online. Wybór jest wręcz astronomiczny, a same konwertery różnią się często specyficznymi funkcjami. Z perspektywy użytkownika, któremu zależy na ściągnięciu filmu lub muzyki najważniejsza jest jednak skuteczność i właściwy format. Nie wszystkie strony do konwersji to gwarantują, a niektóre wręcz przestają działać po pewnym czasie. Na szczęście do dyspozycji masz sporo stron, które działają bez zarzutu.

Taką stroną jest chociażby 2conv.com Z jej pomocą uda Ci się ściągnąć wideo z Youtube w kilku formatach, np. mp3, mp4, czy avi. Strona jest prosta w obsłudze (wystarczy wpisać w okno dialogowe adres URL filmu i nacisnąć „konwertuj”), a efekty natychmiastowe.

Równie prostym rozwiązaniem jest clipconverter.cc. Ta darmowa strona działa w podobny sposób: wpisujesz link, plik zostaje przesłany na jeden z serwisów ClipConverter, po czym możesz go ściągnąć w dowolnym formacie (masz także możliwość wybrania jakości wideo lub audio). Podobnie działają strony zamzar.com, videodownloadx.com, a także keepvid.com.

Programy

Pobieranie z Youtube możesz również wykonać z pomocą specjalnego oprogramowania. Tak jak w przypadku serwisów online wybór jest bardzo duży. Na pewno warto jednak rzucić okiem na jedną z najlepszych aplikacji na tym polu, czyli 4K Video Downloader.

Ściąganie z jej pomocą jest proste, bo wymaga tylko wklejenia ścieżki URL do głównego okna programu. Tym, co wyróżnia to oprogramowanie jest możliwość ściągania całych playlist, filmów 3D, przechwytywanie ścieżki dźwiękowej, oraz pobieranie materiałów z konkretnych profili. 

Ściąganie filmów z Youtube jest także możliwe przy pomocy innych darmowych aplikacji. Podstawowa zasada ich działania jest podobna do 4K Video Downloader, a różnice sprowadzają się do liczby oferowanych funkcji dodatkowych. Wśród opcji dostępnych w sieci warto zwrócić uwagę na VDownloader, aTube Catcher, czy Ashampoo Clip Finder.

Skuteczne ściąganie

Zarówno konwertery wbudowane w strony internetowe jak i osobne aplikacje desktopowe pozwalają na szybkie ściąganie Twoich ulubionych plików z Youtube. Oprócz nich możesz także skorzystać z wtyczek do przeglądarki. Wybór rozwiązań jest więc duży, a jakość ściąganych plików pozwoli Ci cieszyć się nimi przez długi czas.

Przeczytaj również

One thought on “Jak wygodnie pobierać filmy z Youtube’a?

  1. Polecę jeśli mogę swoją witrynę. Dzięki niej można “wyciągnąć” dźwięk z dowolnego filmu czy teledysku na YouTube i zapisać na komputerze w kilku popularnych oprócz MP3 formatach oraz w różnej jakości oraz pobierać filmy i konwertować je do kilku formatów.
    http://pobieraniezyt.pl

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *