Czym się kierować podczas wyboru laptopa do pracy w terenie

Dla wielu osób komputer jest mobilnym miejscem pracy. To właśnie dzięki niemu pozostajemy w kontakcie ze światem i za jego pomocą wykonujemy zlecone nam zadania. W związku z tym niezwykle ważne jest, aby dobrać sprzęt do własnych potrzeb.

Mobilność

Jeśli interesuje Cię laptop do pracy w terenie, to w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na parametry, które przyczyniają się do jego mobilności. Wśród nich należy w pierwszej kolejności wymienić wymiary i wagę, ale też wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym będziesz mógł korzystać z niego w różnych miejscach i o każdej porze.

Ekran

To właśnie w wyświetlacz będziesz wpatrywał się w różnych warunkach, przez co stanie się on najważniejszą częścią całego sprzętu. Laptop do pracy w terenie powinien charakteryzować się komfortem pracy, ale też optymalnymi wymiarami, które nie zmniejsza jego mobilności. Najrozsądniejsze wydają się matryce 13 calowe, będące kompromisem między netbookami a tradycyjnymi 15-calowymi laptopami. Nie możesz też zapominać o ich matowej powłoce, która będzie niwelowała refleksy świetlne i umożliwiała pracę nawet przy dużym nasłonecznieniu.

Obudowa

Mając świadomość tego, że laptop będzie używany w różnych warunkach i często transportowany, powinieneś od razu zapomnieć o obudowach z plastiku. Najlepszym rozwiązaniem będzie aluminium i stopy magnezu, choć w skrajnych przypadkach nawet one mogą rozczarować. Jeśli Twoje wymagania są jeszcze większe, na rynku można znaleźć sprzęt odporny na zabrudzenia, zalanie, upadki i nacisk.

Akumulator

Kolejną istotną kwestią jest akumulator wbudowany w laptopie. Oczywiście tutaj nie można uznawać kompromisów, więc powinieneś szukać akumulatorów co najmniej 6-komorowych. Długość ich pracy i żywotność z pewnością będą miały znaczenie i szybko docenisz fakt, że wziąłeś ten parametr pod uwagę.

Bezpieczeństwo

Nie możesz oczywiście zapominać o bezpieczeństwie danych zgromadzonych w pamięci laptopa. Czytniki biometryczne i platformy szyfrujące powinny być więc dla Ciebie standardem. Im więcej zabezpieczeń, tym oczywiście lepiej.

Dodatki

Wśród dodatków zwiększających mobilność należy wymienić choćby wbudowany modem 3G/4G i wszelkie inne moduły łączności bezprzewodowej. Nie bez znaczenia pozostaje również klawiatura. Warto aby była odporna na zalanie, ale też podświetlana. Dzięki temu nawet praca po zmroku będzie łatwa. Ostatnią kwestią jest gwarancja. Jeśli masz możliwość zdecydować się na jej przedłużenie, z pewnością nie powinieneś oszczędzać.

Parametry

Podzespoły laptopa do pracy w terenie pozostają kwestią potrzeb i wymagań Twojej pracy. Jest to więc kwestia czysto indywidualna. Warto jednak zadbać o to, aby zaopatrzyć się w części, które zagwarantują długą żywotność i bezawaryjność, jak choćby np. dyski SSD.

Jeśli masz problem ze skompletowaniem całego „zestawu” i z podjęciem decyzji, z przyjemnością pomogę. Zachęcam do kontaktu.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *