gadżety sportowe

Sport to zdrowie. Jeśli jednak chcesz osiągać najlepsze rezultaty i przyśpieszyć efekty treningów to warto zwrócić uwagę na gadżety dla sportowców. Nie ograniczają się one jednak tylko do mobilnych urządzeń pomiarowych i śledzących typu smartwatch. Do wyboru masz także inny sprzęt. Poniżej przedstawiamy trzy wynalazki, które na pewno Cię zainteresują swoimi możliwościami.

Waga do zadań specjalnych

Zebranie informacji o Twoim ciele przed treningiem jest sprawą kluczową. Możesz to zrobić z pomocą tradycyjnej wagi, ale ta na pewno nie powie Ci tyle, co waga Garmin Index. To urządzenie nie tylko pokaże ile ważysz, ale również dostarczy Ci informacji na temat udziału wody i tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie, masy kostnej, a także masy mięśniowej.

Ponadto Garmin Index powie Ci jaki masz wskaźnik BMI. Urządzenie współpracuje ze smartfonem i platformą Garmin Connect, która idealnie sprawdza się do zbierania i analizy danych na temat wagi sportowca. Koszt? Około 730 zł.

Ubranie, które mówi więcej

Radiate Athletics to amerykańska firma, która ma dla Ciebie wyjątkowe ubrania do ćwiczeń. W ofercie znajdziesz zarówno koszulki jak i bluzki z długim rękawem. Tym, co wyróżnia te ubrania jest specjalne tworzywo, z którego są wykonane. Pod wpływem temperatury tworzywo zmienia swój kolor i przez to obrazuje pracę Twoich mięśni. Jeśli na całej Twojej koszulce pojawią się wyraźne zarysy mięśni, to znak, że wykonałeś wzorowy trening. Koszt jednej koszulki to 49 dolarów, czyli około 200 zł.

Inteligentne skarpetki

Technologiczne gadżety dla sportowców to nie tylko nowe i jeszcze lepsze buty do biegania. Twórcy zajęli się również wydawałoby się tak nieistotną rzeczą jak skarpetkami. Owocem ich pracy są prawdziwie inteligentne skarpetki Sensoria dostępne wraz z modułem komunikacyjnym zakładanym na kostkę.

Skarpetki Sensoria wyposażone zostały w zestaw specjalnych czujników, które mierzą nacisk stopy na podłoże. Następnie te dane zostają przekazane do modułu przy pomocy transferu Bluetooth. Kolejny etap to stworzenie mapy stref nacisku. Dzięki niej możesz łatwo ocenić swoją technikę biegu i wprowadzić niezbędne korekty. Sensoria to także możliwość zmierzenia pokonanego dystansu, liczby spalonych kalorii oraz liczby wykonanych kroków. Koszt? Około 199 dolarów (około 770 zł) za cały zestaw.

Podsumowanie

Obecnie nastał znakomity czas dla miłośników sportu i technologicznych nowinek. Gadżety dla sportowców już dawno przestały ograniczać się do prostych trackerów. Są coraz bardziej odważne i zaskakujące. Przy tym pozwalają osiągać lepsze wyniki i uzyskiwać więcej danych. Póki co ich jedyną wadą jest dość wysoka cena. Warto jednak się im przyglądać. W końcu wraz z upowszechnieniem ceny zawsze idą w dół.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *