elektryczne rolki

Przemieszczenie po mieście kojarzy się zwykle z autobusami, tramwajami, lub z samochodami stojącymi w korkach. Jeśli nie przepadasz za pojazdami mechanicznymi to zawsze możesz wybrać spacer, rower, rolki lub jazdę na deskorolce. Firma Acton postanowiła dołożyć nowy środek transportu do palety dostępnych możliwości. Są to elektryczne rolki Rocketskates.

Jak to działa?

Rocketskates to alternatywa dla klasycznych rolek, która ma tę przewagę nad nimi, że pozwala w łatwy sposób pokonywać schody, a także jest o wiele wygodniejsza w użyciu. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolek, Rocketskates nie zmuszają Cię do zdjęcia butów. Wręcz przeciwnie, możesz mieć je cały czas na nogach, bo elektryczne rolki nakłada się na nie.

Jak startujesz? Najpierw naciskasz przycisk umieszczony z tyłu naładowanych elektrycznych rolek. Następnie włączasz rolki przy pomocy pilota. Kolejny krok to przechylenie stopy lekko do przodu. Jeśli chcesz przyśpieszyć lub zwolnić, używasz do tego celu przycisków na pilocie.

Jak hamujesz? Wystarczy, że przechylisz się lekko do tyłu. Oczywiście nauczenie się płynnej jazdy wymaga trochę czasu i treningu, ale nie jest trudniejsze niż nauka jazdy na klasycznych rolkach czy na rowerze.

Możliwości i parametry

Elektryczne rolki od Acton pozwolą Ci na pokonywanie naprawdę dużych odległości. Aktualnie producent ma w ofercie 2 modele. Pierwszy z nich czyli Rocketskates R5 pozwala na przejechanie na jednym naładowaniu 5 mil, czyli około 8 kilometrów. Ten model pozwoli Ci poruszać się z maksymalną prędkością 11,2 km/h.

Z kolei mocniejsza wersja, czyli Rocketskates R10 rozwija maksymalną prędkość 19,3 km/h. Na jednym ładowaniu możesz przejechać w nich około 16 kilometrów. Ile zajmuje pełne ładowanie? Około 2,5 godziny.

Wybór należy do Ciebie

Rocketskates wyglądają jak spełnienie wizji z futurystycznego komiksu. Jednocześnie są bardzo praktyczne i ułatwiają poruszanie się. Niestety ich wadą jest wciąż wysoka cena. Na stronie producenta model R5 kosztuje 399 dolarów, czyli ponad 1500 zł. Z kolei, model R10 to koszt rzędu 700 dolarów (2750 zł).

Jak widać elektryczne rolki nie są tanim gadżetem. Czeka Cię więc trudna decyzja: najnowszy smartfon, bardzo dobry laptop czy może właśnie rolki, w których będziesz wyglądał jakbyś przybył z przyszłości.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *