Idealne laptopy biznesowe

Każdy kto potrzebuje laptopa wyłącznie do celów biznesowych, powinien zwrócić uwagę na kilka czynników, które sprawią, że zakupiony sprzęt idealnie wywiąże się ze swoich zadań. Na co warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?

Wydajność

Pewnie myślisz, że jak to zawsze w przypadku komputerów bywa, tak i tym razem najważniejsza jest kwestia wydajności. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Laptop biznesowy będzie służył głównie do przeglądania plików i edytorów tekstowych, prezentacji multimedialnych i korzystania z Internetu. W zależności od rodzaju prowadzonego biznesu będziesz z pewnością posiadał określone potrzeby. Jednak większość z nich będzie mogła być zaspokojona przez sprzęt, który spełni inne, bardziej znaczące wymogi.

Obudowa

Kupując laptopa do zadań domowych, często zastępującego komputer stacjonarny, z pewnością nie zwracasz szczególnej uwagi na jego wygląd, a już tym bardziej na rodzaj obudowy. Ma ona jednak ogromne znaczenie w przypadku laptopów biznesowych. Tego typu sprzęt poddawany jest częstym podróżom, a czasami musi nawet pracować w nie do końca korzystnych warunkach atmosferycznych. W takim wypadku warto mieć na uwadze rodzaj zastosowanych materiałów. Plastik nie jest dobrym rozwiązaniem, tym bardziej teraz, kiedy rynek obfituje w urządzenia wykonane ze stopów aluminium, magnezu i innych metali.

Równie ważne są rodzaje i umiejscowienie zawiasów klapy ekranu, a także odporność sprzętu na zalanie. Przewrócona kawa może w wielu przypadkach całkowicie zniszczyć komputer, warto więc wcześniej zabezpieczyć się na taką ewentualność.

Ekran

Znaczenie ma przede wszystkim jego rozmiar. Trudno wyobrazić sobie, żebyś chciał nosić w torbie podróżnej 17-calowy sprzęt, którego waga przekracza 3 kilogramy. W zależności od rodzaju wykonywanych na laptopie prac warto dostosować przekątną ekranu optymalnie do potrzeb. Przed zakupem powinieneś także upewnić się, czy ekran posiada matową matrycę. W innym przypadku praca na powietrzu i przy większym oświetleniu może stanowić problem.

Bateria

Laptop biznesowy to przede wszystkim potrzeba mobilności. Jeśli jego bateria ogranicza w jakimkolwiek stopniu ten aspekt, przyjemność z użytkowania również będzie ograniczona. Sama pojemność akumulatora nie jest jednak miarodajna. Dopiero w połączeniu z pozostałymi parametrami sprzętu można stwierdzić, jak cały komputer spisze się w praktyce.

Klawiatura

Tutaj przede wszystkim liczy się ergonomia. Rozkład klawiszy, ich wielkość, odstępy między nimi. Bardzo praktyczne może być także jej podświetlenie, jednak nie każdy z producentów je oferuje.

Bezpieczeństwo

Zabezpieczenie danych to ostatnia, ale być może najistotniejsza kwestia. Jeśli nie chcesz, aby osoba niepożądana zdobyła informacje z Twojego laptopa, najlepiej będzie postarać się o odpowiednie zabezpieczenia. Często producenci stricte biznesowych laptopów oferują je „w standardzie”. W innych przypadkach powinieneś zadbać o odpowiednie nośniki danych, blokady chroniące dane przed kradzieżą i specjalne oprogramowanie.

Chętnie pomogę Ci dobrać możliwie najlepsze rozwiązania, dzięki którym laptop będzie służył zawsze na najwyższym poziomie, a Ty nie będziesz musiał obawiać się chociażby o utratę danych.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *