lewitujący głośnik

Wysokiej jakości efektownie wyglądające głośniki to marzenie nie tylko audiofilów, ale również zwykłych słuchaczy. Na rynku znaleźć można szeroki wachlarz ciekawych głośników, ale wszystko wskazuje na to, że długo nikt nie przebije propozycji Making Weather.

Design

Współczesna elektronika domowa musi się wyróżniać swoim wyglądem. To właśnie na ten aspekt postawili projektanci z holenderskiej firmy Crealev wraz Richardem Clarksonem. Opierając się na swoich doświadczeniach w tworzeniu lewitujących lamp w kształcie chmury przygotowali głośnik, który zrobi wrażenie na każdym, kto go zobaczy.

Głośnik Making Weather wygląda jak lewitująca chmura burzowa, która nie tylko wydaje z siebie dźwięki aktualnie słuchanej muzyki ale również zmienia kolory i przez to w sposób niebywale efektowny imituje rzeczywiste chmury burzowe. Wrażenia nie sposób opisać słowami, więc najlepiej wprost odesłać do filmu opublikowanego przez twórców. Znajdziesz go tutaj.

Technologia

Z racji tego, że lewitujący głośnik od Making Weather jest jeszcze w fazie prototypu to wciąż nie wiadomo jakimi parametrami technicznymi będzie się cechował. Jedyne, co jest wiadome to technologia, która pozwala chmurnemu głośnikowi lewitować.

Otóż, głośnik Making Weather utrzymuje się w powietrzu za sprawą specjalnych magnesów. Dzięki nim uzyskiwany jest efekt prawdziwej lewitacji. Jeśli chodzi zaś o samą muzykę, to jest ona przesyłana do urządzenia za pomocą technologii Bluetooth.

Muzyka z burzowej chmury w Twoim domu

Lewitujący głośnik stworzony przez Making Weather to zdecydowanie najbardziej efektowny i ekstrawagancki głośnik domowy jaki kiedykolwiek zaprezentowano. Kiedy będzie w sprzedaży? Ile będzie kosztował? Te i inne pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi. Jedno jest jednak pewne: jeśli już pojawi się na rynku, to znajdzie się nań naprawdę wielu chętnych.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *