aplikacja dla biegaczy

Bieganie to najlepszy sposób na utrzymanie dobrego stanu zdrowia i poprawienie kondycji. Oprócz czysto fizycznych zalet bieganie wpływa również korzystnie na Twoją psychikę. Aby monitorować swoje wyniki i zoptymalizować swój trening biegowy warto wyposażyć się w odpowiednią aplikację na smartfona. Sprawdź dwie aplikacje, które na pewno Ci w tym pomogą.

Endomondo

W kategorii aplikacje dla biegaczy prym wiedzie z pewnością Endomondo. To najpopularniejsza aplikacja tego typu na świecie. Endomondo oferuje niezwykle przyjazny interfejs wyświetlający informacje o czasie trwania biegu, przebiegniętym dystansie, tempie, oraz spalonych kaloriach. Co istotne, w każdej chwili można zatrzymać liczenie po to, aby zawiązać sobie buta.

Po każdej sesji biegowej aplikacja wyświetla podsumowanie zawierające także dane o naszej prędkości (średnia, maksymalna) i tempie. Możesz się nimi podzielić na portalach społecznościowych.

Endomondo to aplikacja do biegania, która daje dostęp do różnych tras a także możliwość tworzenia nowych (z poziomu strony internetowej). Oprócz tego aplikacja ma rozbudowaną funkcję planów treningowych i wyznaczania celów treningowych. Dzięki nim można ją śmiało nazwać mobilnym trenerem personalnym.

RunKeeper

Ta aplikacja do biegania posiada mniej funkcji, ale za to nie ustępuje Endomondo pod względem czytelności interfejsu. Wyświetlają się w nim informacje o przebiegniętym dystansie oraz tempie biegu. Aplikację można również zatrzymywać. Po biegu otrzymujemy ogólne podsumowanie.

RunKeeper to możliwość ładowania gotowych tras a także tworzenia nowych tras. Robisz to z poziomu strony internetowej. Aplikacja nie posiada rozbudowanych funkcji treningowych i pomiarowych charakterystycznych dla EndoMondo, ale jeśli potrzebujesz czegoś maksymalnie prostego i wygodnego to idealnie się sprawdzi.

Podsumowanie

Aplikacje dla biegaczy to najlepszy sposób aby monitorować swoje osiągi i motywować się do działania. Prezentowane wyżej propozycje to rozwiązania, które nie tylko dostarczą podstawowych informacji (RunKeeper) ale również pomogą w całościowym treningu (Endomondo). Z ich pomocą bieganie jest łatwiejsze niż myślisz.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *