jak znaleźć skradziony sprzęt

Zgubienie lub kradzież laptopa, tabletu, bądź smartfona nie musi wcale oznaczać ostatecznego pożegnania się z tymi urządzeniami. Jesteś w stanie je odzyskać jeżeli skorzystasz z pomocy programu PreyProject.

Przygotowanie do pracy

Jeśli zastanawiasz się jak znaleźć skradziony sprzęt szybko i bez wychodzenia z domu to odpowiedzią na Twoje pytania jest program PreyProject. Aby móc z niego korzystać należy go ściągnąć ze strony producenta preyproject.com lub z jakiejkolwiek innej strony oferującej oprogramowanie specjalistyczne. Kolejnym krokiem jest instalacja programu na urządzeniach, które chcesz chronić, np. smartfon czy laptop.

Po wykonaniu tej operacji przechodzisz do rejestracji na stronie producenta. Do wypełnieniu formularza logujesz się na stronie z każdego urządzenia, które chcesz móc zlokalizować na wypadek kradzieży lub utraty.

Lokalizowanie

Po rejestracji i logowaniu możesz już przejść do lokalizacji poszczególnych urządzeń, którą przeprowadzasz z poziomu wyszukiwarki internetowej. Na stronie preyproject.com czeka na Ciebie mapa oraz zakładka „Devices”. To właśnie w niej znajdziesz spis chronionych urządzeń oraz ich lokalizację na załączonej mapie. Z pomocą przycisków +/- możesz regulować przybliżenie mapy. Program PreyProject pozwala Ci na przybliżenie aż do poziomu pojedynczego budynku.

Funkcje dodatkowe

PreyProject to nie tylko zdobywanie informacji o aktualnym miejscu przebywania Twojego smartfona. Twórcy tego programu dają Ci także możliwość zareagowania na ewentualną kradzież lub zgubę. Wystarczy, że otworzysz menu boczne „Actions”, a znajdziesz tam trzy możliwe sposoby działania.

Pierwszy to alarm dźwiękowy (Sound Alarm). Ta funkcja przydaje się zwłaszcza, gdy urządzenie jest w pobliżu i możesz usłyszeć wydawany przez nie dźwięk. Do Twojej dyspozycji jest kilka rodzajów dzwonków alarmowych.

Drugą funkcją jest wysłanie wiadomości (Send Message). Jeśli zdecydujesz się na tę opcję to na ekranie zgubionego lub skradzionego komputera wyświetli się informacja zredagowana przez Ciebie. W ten sposób ewentualny uczciwy znalazca lub złodziej będzie wiedział, że znasz jego miejsce pobytu.

Ostatnią opcją jest blokowanie urządzenia (Lock Device). Wybranie tej funkcji oznacza ze zdalnie ustalasz hasło wejścia do sprzętu i przez to uniemożliwiasz korzystanie z niego osobie, która go znalazła lub ukradła.

Ochrona Twoich urządzeń

PreyProject to nie tylko rozwiązanie, które odpowiada na pytanie jak znaleźć skradziony sprzęt?, ale również program pozwalający nawiązać kontakt ze znalazcą bądź złodziejem.

Program jest dostępny w wersji darmowej (pozwala chronić 3 urządzenia) i płatnej (możesz tę liczbę zwiększyć). Dzięki swoim zaletom wydaje się być znakomitą opcją dla każdego komu zależy na bezpieczeństwie urządzeń przenośnych.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *