Migoczący ekran monitora

Wymiana starego monitora kineskopowego to krok na który decyduje się coraz więcej użytkowników komputerów stacjonarnych. Nie powinno to wcale dziwić, ponieważ monitory kineskopowe są masywne, ciężkie i zajmują dużo miejsca. W ich miejsce dobrze jest zainwestować w monitor ciekłokrystaliczny (LCD).

Kupując monitor LCD zakładamy, że wszystko będzie od razu działać bez zarzutu i będziemy mieć przed sobą wyraźny i ostry obraz. Czasami jednak podłączenie nowego monitora prowadzi do obrazu, który migocze i nie jest ostry. Jak poradzić sobie kiedy masz taki problem jak migoczący ekran lub nieostry obraz?

Rozwiąż problem na własną rękę

Na szczęście migoczący ekran to nie jest problem, z którym nie poradzimy sobie samemu. Migotanie i nieostrość biorą się stąd, że monitory ciekłokrystaliczne obsługują zazwyczaj określoną rozdzielczość. Modele 19-calowe mają ustaloną z góry rozdzielczość 1680 x 1050 (zdarzają się oczywiście wyjątki od tej reguły). Z kolei modele 17-calowe to rozdzielczość 1280 x 1024 pikseli.

Niewyraźny obraz to zazwyczaj sprawka z góry ustalonej rozdzielczości w Windowsie. Chcąc pozbyć się tego problemu sprawdź zalecaną rozdzielczość dla Twojego modelu monitora i zmień ją w Panelu Sterowania. Po wprowadzeniu tych zmian powinieneś mieć już wyraźny obraz.

Migoczący ekran często jest przyczyną niewystarczającą częstotliwością jego odświeżania. Aby to zrobić wchodzisz do Panelu Sterowania do zakładki Ekran. Tam z kolei masz kartę Ustawienia Zaawansowane. Zaleca się ustawienie częstotliwości ekranu na np. 75 Hz.

Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestii ustawień bądź porady zapraszam do kontaktu.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *