Acer swift 7

Tym, co najbardziej przykuwa uwagę do nowego modelu Acera jest jego grubość. Jak podają producenci wynosi ona 9,98 mm. W ten sposób Acer Swift 7 jest najcieńszym komputerem na rynku. Ta niebywała smukłość sprawia, że laptop, a dokładniej ultrabook, prezentuje się niezwykle delikatnie, wręcz efemerycznie. Za sprawą przekroczenia tej granicy będziesz go mógł z łatwością nosić w plecaku, wsuwać między książki oraz w innej miejsca, tym bardziej, że waży jedyne 1,1 kg.

Acer Swift 7 to smukłość i delikatność połączona z 13 calowym ekranem oraz obudową w kolorach czarnym i złotym. Dzięki temu zestawieniu najcieńszy laptop na rynku prezentuje się szykownie i elegancko. Spojrz tutaj i powiedz, czyż nie jest on piękny?

Specyfikacja

Choć to właśnie smukłość jest największym wyróżnikiem tego komputera, to najcieńszy laptop świata może się również pochwalić interesującymi i w pełni satysfakcjonującymi parametrami technicznymi. Wyposażono go w procesor Kaby Lake Core i5-7Y54 o podwójnym rdzeniu z taktowaniem 1,2 GHz (do 3,2 GHz w wersji Turbo). Procesor uzupełnia 8 GB pamięci RAM i dysk twardy SSD o pojemności 256 GB. Zestawione razem parametry gwarantują wydajnie pracującą jednostkę w sam raz do pracy w biurze, w podróży lub w domu.

Kompromisy

Oceniając Acer Swift 7 nie sposób nie dostrzec pewnych ograniczeń, które wynikają bezpośrednio z chęci pobicia rekordu przez producenta. Otóż, ultrabook nie posiada dobrze znanych portów USB 2.0. W zamian za to wyposażono go w USB C 3.1, czyli wejście nowsze, ale jeszcze nie tak popularne, a także złącze słuchawkowe 3,5mm Jack. Inna cechą charakterystyczną dla tego ultrabooka jest bardzo szeroki i jednocześnie wąski touchpad, który jednak w żaden sposób nie wpływa negatywnie na nawigację.

Podsumowanie

Najsmuklejszy ultrabook od Acera to z pewnością wydarzenie na rynku laptopów. Przekraczając kolejną granicę tajwański producent pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Trzeba jednak pamiętać, że Acer Swift 7 to nie tylko pokaz możliwości, ale również w pełni funkcjonalny i wydajny sprzęt, który może przypaść do gustu wielu klientom. Może również Tobie zwłaszcza, że jego cena jest całkiem przystępna i wynosi około 3500-4000 zł.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *