Strona główna » SOFTWARE » Programy, które ułatwią pisanie

Programy, które ułatwią pisanie

Programy, które ułatwią pisanie

Napisanie artykułu, pracy dyplomowej lub książki wymaga nie tylko wiedzy, umiejętności i koncepcji. Równie ważne są narzędzia, które wykorzystujesz. Na szczęście w sieci znajdziesz różne programy dla pisarzy, które pomogą w tym trudnym fachu. Poniżej znajdziesz listę interesujących propozycji.

Notowanie

Jeśli chcesz pisać szybko i dobrze, to musisz nauczyć się notować. W końcu wszystko zaczyna się od gromadzenia materiałów. Evernote to niezwykle popularny program, który pozwoli Ci przechowywać notatki oraz pomysły w zorganizowany sposób.

Program ułatwia zgrywanie treści z Internetu, a także pozwala dzielić się notatkami z innymi. Evernote działa w chmurze, więc do notatek będziesz miał dostęp w każdej sytuacji. Przechowywanie odnośników ułatwią Ci również takie programy jak Zotero, Mendeley czy Docear.

Organizowanie treści

Jeśli masz już zebrane notatki to najwyższa pora aby zabrać się za organizowanie myśli i treści przyszłego tekstu. Zwykły edytor tekstu Ci w tym nie pomoże. Dlatego potrzebujesz czegoś ekstra. Najlepszy sposób na organizowanie treści to tworzenie map myśli, które pomogą Ci poruszać się w różnych wątkach i przedstawią je w klarowny sposób.

Czego używać do tego celu? Z darmowych aplikacji warto zwrócić uwagę na FreeMind i XMind, które oferują zestaw podstawowych funkcji. Możesz również skorzystać z internetowej aplikacji Coggle.

Pisanie

Skoro Twoje myśli są już poukładane, to czas rzucić okiem na programy do pisania. Potrzebny Ci jest dobry edytor tekstu. Z darmowych rozwiązań znakomicie wypada LibreOffice. Jeśli chcesz zapłacić, to niekwestionowanym liderem pozostaje Microsoft Office – najlepiej w najnowszej wersji. Obie aplikacje oferują szeroką paletę funkcji przydatnych podczas pisania.

 Godny uwagi jest także WriteMonkey. Jest to aplikacja dla tych, którzy w trakcie pisania chcą uniknąć jakichkolwiek dystrakcji. Wyświetla ona tylko szarą kartkę papieru, na której pojawia się pisany przez Ciebie tekst. Wystarczy jednak nacisnąć prawy przycisk myszy a na ekranie pojawi się pasek różnych funkcji.

Szybsza i efektywniejsza praca

Dostępne programy do pisania pozwalają na znaczne przyśpieszenie pracy i sprawienie, że cały proces będzie przyjemniejszy. Oczywiście zanim odczujesz te korzyści będziesz potrzebował trochę czasu aby zaznajomić się z interfejsami i wszystkimi funkcjami. Jeśli jednak dużo piszesz lub Twój projekt jest wymagający, to warto zainwestować czas, aby się tego nauczyć.

Twój Komputer Jest Wolny Jak Żółw?

Poznaj 7 prostych sposobów na to jak przyspieszyć komputer. Pobierz teraz poradnik za darmo.

 

 

Przeczytaj również


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Subscribe!