Strona główna » INNE » Lumos, czyli zwiększona widoczność na drodze

Lumos, czyli zwiększona widoczność na drodze

Lumos, czyli zwiększona widoczność na drodze

Jeżdżenie na rowerze po mieście jest nie tylko wygodne, ale również bardzo zdrowe. Niestety taka jazda wymaga od Ciebie o wiele więcej uwagi, bo w końcu musisz cały czas obserwować co robią inni kierowcy. Aby ją ułatwić amerykański startup przygotował dla Ciebie wyjątkowy kask Lumos.

Wyzwania

Jednym z podstawowych wyzwań dla miejskich rowerzystów jest sygnalizowanie kierunku jazdy. Można to oczywiście robić rękami, ale nigdy nie masz pewności, że kierowca samochodu zauważył Twój gest, nie wspominając już o tym, że po zmroku taka sygnalizacja jest kompletnie bezużyteczna.

Kolejnym wyzwaniem, z którym musisz się zmierzyć jest widoczność po zmroku. Oczywiście możesz stosować światła do roweru oraz sygnały odblaskowe (notabene jest to jak najbardziej wymagane), ale ich ilość i intensywność nie zawsze są wystarczające. Zdając sobie sprawę z tych trudności amerykański startup, którego twórcami są Jeff Cheng i Eu-Wen Ding, przygotował Lumos, czyli podświetlany kask.

Zobacz tutaj jak prezentuje się ten nowoczesny kask rowerowy.

Produkt

Kask Lumos to nowoczesny i wytrzymały kask o opływowym kształcie dostępny w trzech kolorach (biały, czarny, niebieski). Kask posiada certyfikaty CPSC i EN1078, co jest gwarancją jego najwyższej jakości wykonania i bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Jego całkowita masa to 410 g. Lumos jest dostępny w dwóch rozmiarach: L i M.

W środku kasku zamontowano zestaw zintegrowanych diod LED. Lumos posiada światła przednie, kierunkowskazy, a także światła stopu. Te ostatnie są uruchamiane automatycznie gdy naciśniesz hamulec i zmniejszysz prędkość. Z kolei, kierunkowskazy są włączane przez specjalny zdalny pilot, który mocujesz na rączce roweru. Kask Lumos ładuje się za pomocą kabla USB. Na jednym ładowaniu możesz jeździć przez ok. 3 godziny. Dodatkowo, sprzęt jest wodoodporny.

Wygoda i funkcjonalność

Lumos to bez wątpienia spełnienie marzeń osób dla których poruszanie się po mieście rowerem jest czymś naturalnym i chcą to robić w sposób maksymalnie bezpieczny. Jeśli chcesz nabyć ten kask to możesz to zrobić na tej stronie . Cena wynosi na dzień dzisiejszy to 199 dolarów.

Twój Komputer Jest Wolny Jak Żółw?

Poznaj 7 prostych sposobów na to jak przyspieszyć komputer. Pobierz teraz poradnik za darmo.

 

 

Przeczytaj również


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Subscribe!