Strona główna » INNE » Lokalizatory przedmiotów, czyli jak odszukać zgubę

Lokalizatory przedmiotów, czyli jak odszukać zgubę

Lokalizatory przedmiotów, czyli jak odszukać zgubę

Gubienie różnych rzeczy to problem wielu osób. Jeśli są to przedmioty mało istotne i niedrogie to problem nie jest tak duży. Co innego, gdy zgubisz kluczyk do samochodu lub kartę debetową. Na szczęście możesz ustrzec się przed takim niebezpieczeństwem i postawić na skuteczny lokalizator przedmiotów.

Yepzon

Fińska firma Yepzon wie co, to skuteczne lokalizatory przedmiotów. Najnowsza propozycja firmy to wodoodporne urządzenie mające kształt lekkiej i małej zawieszki. Zawieszkę wystarczy zamontować przy przedmiocie, który chcesz mieć cały czas na oku. Kolejny krok to zainstalowanie aplikacji Yepzon na Twoim smartfonie. To właśnie z jej pomocą może lokalizować aktualną pozycję klucza lub plecaka. Urządzenie wykorzystuje komunikację NFC i Bluetooth 4.0. Lokalizacja opiera się na systemach GSM Cell ID, Bluetooth LE oraz GPS.

Jako użytkownik możesz dowolnie konfigurować sprzęt, co wpłynie na długość pracy baterii (od 2 tygodni do kilku miesięcy). Koszt tego niewielkiego breloka to 399 zł. W tej cenie otrzymujesz 30 MB danych lokalizacyjnych. Oprócz znajdywania przedmiotów Yepzon świetnie sprawdzi się również przy lokalizowaniu małych dzieci, starszych osób, a także zwierząt domowych.

Duet Protag

Jeśli zależy Ci na tańszym rozwiązaniu to możesz postawić na niezwykle popularny lokalizator Duet Protag. Urządzenie ma kształt kwadratowej zawieszki o obłych krawędziach. Jest dostępne w wielu kolorach, więc będzie znakomicie pasować do torebek, plecaków, kluczy, czy ubrań.

Duet Protag działa w oparciu o aplikację na smartfona. Lokalizowanie przedmiotów odbywa się na zasadzie ciepło-zimno. To oznacza, że gdy Twój telefon oddali się zbyt daleko od lokalizatora to oba urządzenia zaczną wydawać sygnał alarmowy. Transfer danych między smartfonem i brelokiem opiera się na technologii Bluetooth. Dodatkowo, aplikacja w telefonie zaznacza na mapie miejsce, gdzie ostatnio nawiązała połączenie z przedmiotem.

Ten prosty w obsłudze lokalizator przedmiotów to koszt około 119 zł.

Inwestycja, która się opłaca

Dobry lokalizator to niekoniecznie ekstrawagancki gadżet, ale praktyczne urządzenie, które może zaoszczędzić Ci wiele kłopotów i nerwów. Dzięki niewielkim rozmiarom takie lokalizatory przedmiotów jak Yepzon czy Duet Protag są praktycznie niezauważalne. Dołączone aplikacje  pozwalają na ekspresową lokalizację zguby (człowieka, zwierzęcia, przedmiotu) i przez to znacznie skracają czas poszukiwań.

Jeśli znasz jakieś inne lokalizatory podziel się z nami i napisz w komentarzu.

Twój Komputer Jest Wolny Jak Żółw?

Poznaj 7 prostych sposobów na to jak przyspieszyć komputer. Pobierz teraz poradnik za darmo.

 

 

Przeczytaj również


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Subscribe!